Co to jest e-faktura za prąd?

e-faktura

E-faktura jest niczym innym, jak po prostu fakturą w formie elektronicznej. E-faktury mogą być nam wysyłane na adres e-maila, który podajemy przy podpisywaniu umowy, lub możemy też mieć dostęp do specjalnego serwisu, na którym umieszczane są e-faktury dla nas do ściągnięcia.

Po co te e-faktury za prąd?

To bardzo proste. Normalne faktury wysyłane są pocztą, co jakby nie patrzeć musi kosztować. Dodatkowo taka faktura musi być wydrukowana, zapakowana w kopertę, a do tego ktoś to wszystko musi zrobić. Procedurę wysyłania e-faktury można za to jak najbardziej zautomatyzować.  Nie trzeba także nic drukować, więc jest taniej i ekologiczniej. Dodatkowym plusem jest dostęp do wszystkich poprzednich wystawionych faktur i e-faktur, więc zawsze możemy do nich wrócić w razie potrzeby. Nie musimy się także obawiać, że taką e-fakturę za prąd zgubimy i będziemy musieli prosić sprzedawcę o wystawienie duplikatu.

A co my z tego mamy?

Oprócz satysfakcji z ochrony środowiska, gdyż nie muszą być drukowane zbędne papierki, mamy także realne benefity (a dokładniej chodzi tutaj o oszczędności) związane z wyborem e-faktury.

W Energa, jeżeli wybierzemy e-fakturę zamiast zwykłej faktury, oszczędzamy 1zł na opłacie abonamentowej co miesiąc. Nie wydaje się to dużo, jednak przy umowie na 48 miesiące, zawsze jesteśmy te 48 zł do przodu.

Kolejnym przykładem jest Tauron, który oferuje jednorazowo 50 zł na konto rozliczeniowe w przypadku podpisania umowy z e-fakturą.

Wnioski

Jak widać, e-faktura nie tylko ułatwia życie zarówno nam jak i sprzedawcy prądu, ale także pozwala chronić środowisko. No i co najbardziej zauważalne, zostaje nam więcej pieniędzy w kieszeni. Coraz więcej różnych sprzedawców, nie tylko prądu korzysta z e-faktur i myślę, że jest to trend, który będzie się tylko nasilał. Sam korzystam z e-faktury i polecam to rozwiązanie.


  1. Lena

    Dzięki temu artykułowi przekonałam się do e-faktur. Jednak nie gryzą, a można na nich zaoszczędzić 😀

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*