Dual Fuel – wygodny mix prądu z gazem

dual fuel

Dual Fuel

Dual Fuel jest to po prostu zakup jednocześnie energii elektrycznej i gazu ziemnego od jednego, tego samego sprzedawcy. Takie rozwiązanie ułatwia nam rozliczanie się i obniża ceny za kupowaną energię. Sprawdź, czy możesz skorzystać z tego typu oferty i czy zaoszczędzisz w ten właśnie sposób.

Dla kogo Dual Fuel

Na razie oferty Dual Fuel są przeznaczone tylko dla klientów biznesowych. Nie znalazłem żadnej oferty sprzedaży tego typu pakietów dla klientów indywidualnych. Jednakże ma się to w przyszłości zmienić, gdyż niektórzy sprzedawcy już szykują się do wprowadzenia Dual Fuel dla domu. Jest to niewątpliwie korzystne rozwiązanie zarówno dla sprzedawcy, jak i klienta, zatem jestem pewien, że firmy energetyczne będą oferować nam tego typu kompleksowe usługi.

Jakie korzyście daje nam Dual Fuel?

Pierwszą i najważniejszą zaletą korzystania z Dual Fuel są oczywiście oszczędności. Jeżeli sprzedawca podpisuje z nami umowę na dwa produkty, to możemy liczyć na niższe ceny, niż jakbyśmy kupowali prąd i gaz oddzielnie od dwóch różnych firm. Jest to logiczna sytuacja – jeden klient na dwa produkty jest ułatwieniem dla firmy. Wystawia swojemu klientowi jedną fakturę, spisuje tylko raz liczniki i ogólnie ma mniej pracy przy obsłudze jednego klienta niż dwóch. Dlatego właśnie tego typu oferta jest bardziej korzystna cenowo dla nas jako klientów.

Kto oferuje Dual Fuel?

Obecnie ofertę Dual Fuel proponuje nam Enea, która rozpoczeła pilotażową sprzedaż prądu i gazu dla firm. W perspektywnie ma również sprzedaż Dual Fuel dla domu, lecz obecnie taka oferta nie jest dostępna.

Na stronie sprzedawcy możemy przeczytać, że Dual Fuel jest: „To rozwiązanie dla firm ceniących sobie kompleksowe rozwiązania”. Sprzedawca obiecuje nam niższe rachunki, stałą cenę oraz prostą i bezpieczną zmianę sprzedawcy. Wszystkie formalności zostaną wypełnione przez tą firmę

Czy powinniśmy wybrać Dual Fuel?

Jeżeli jesteśmy klientem biznesowym, dla którego oferty Dual Fuel są już dostępne, to powinniśmy poważnie zastanowić się nad tego typu pakietem. Oczywiście w przypadku, jeżeli korzystamy w firmie zarówno z prądu, jak i gazu. Jeżeli natomiast jesteśmy klientem indywidualnym, to możemy poczekać na pojawienie się takich ofert dla domu i wtedy rozpatrzenie tego typu propozycji. Wydaje mi się, że warto tego typu ofercie się bliżej przyjrzeć i jeżeli faktycznie będzie taniej, tak jak obiecują sprzedawcy, to wybrać właśnie to rozwiązanie. Nie dość, że zaoszczędzimy na rachunkach, to jeszcze uprości nam to cały proces zakupu energii.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*