Enea smart – co to takiego?

Nowoczesny dom, który korzysta z rozwiazania Enea smart

Enea S.A. jest w pierwszej trójce największych spółek energetycznych w Polsce. Oprócz wydobycia węgla kamiennego do czołowych zadań grupy należy także wytwarzanie, dystrybucja i sprzedaż energii elektrycznej. W ofercie firmy są też usługi oświetleniowe oraz sprzedaż ciepła. Enea S.A. działa na obszarze zachodniej Polski, obejmuje swoim zasięgiem sześć województw. Z usług spółki korzysta już 2,5 mln klientów.

Podobnie jak inni dystrybutorzy energii elektrycznej w Polsce, także Enea oprócz zapewnienia stałych dostaw prądu oferuje inne usługi w ramach jednej umowy kompleksowej. Enea przygotowała dla swoich klientów wiele różnych ciekawych rozwiązań.

Teraz oprócz prądu możemy dodatkowo skorzystać np. z pomocy fachowca w razie awarii czy z pakietu medycznego LUX MED. W tym wpisie przyjrzymy się bliżej nowemu produktowi Enea Smart. Dostępne pakiety to nowoczesne rozwiązania dla domu, są one już dostępne w biurach obsługi klienta.

Krótko o Enea smart

Jest to umowa kompleksowa na dostarczenie energii elektrycznej i dodatkowe usługi w postaci nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla domu. Podpisując umowę decydujemy się na jeden z czterech dostępnych pakietów. System inteligentnego domu ma nam zapewnić ułatwienie sprawdzania naszego zużycia prądu, bezpieczeństwo naszego domu oraz ułatwienia dla obsługi urządzeń elektrycznych. Zainstalowany system w razie potrzeb można powiększać o kolejne dostępne moduły i za dopłatą korzystać z nowych rozwiązań.

Enea smart to nie tylko prąd dla domu i inteligentne rozwiązania na co dzień, to także gwarancja stałej, niskiej ceny za energię elektryczną na okres 3 lat. Bez względu na sytuację na rynku usług energetycznych będziemy mieć pewność, że przez okres trwania umowy nasze koszty nie wzrosną.

Enea smart – pakiet oszczędność

Ta opcja ma nam pomóc w szybkim i prostym monitorowaniu naszego zużycia energii elektrycznej. Po zawarciu umowy otrzymujemy do domu wtyczkę FIBARO oraz centralę zarządzającą HCL. Wtyczka FIBARO to jednocześnie włącznik urządzeń elektrycznych oraz miernik poboru energii. Po zainstalowaniu aplikacji mobilnej możemy z każdego miejsca sprawdzać zużycie prądu w naszym domu i wyłączyć jakieś urządzenie jeśli zaistnieje taka potrzeba. Centrala Home Center lite dzięki aplikacji mobilnej pozwoli nam zarządzać wszystkimi urządzeniami wchodzącymi w skład inteligentnego domu.

Pakiet bezpieczeństwo

Najważniejszą korzyścią będzie na pewno możliwość ochrony domu i jego mieszkańców nawet gdy nie ma nas na miejscu, a wszystko dzięki intuicyjnej aplikacji, która pozwoli nam kontrolować to co dzieje się w mieszkaniu. W tym pakiecie otrzymamy Centralę HCL, wtyczkę Wall Plug, czujnik zalania i czujnik dymu. Zostaniemy powiadomieni o ewentualnym zalaniu lub pożarze. Inteligentny detektor dymu posiada też czujnik temperatury, który po wykryciu zagrożenia włączy alarm.

Pakiet ochrona

Ciekawe rozwiązanie zwłaszcza dla osób, dla których dobre drzwi antywłamaniowe to za mało. Zainstalowane urządzenia mają za zadanie chronić nas przed włamaniem i w razie potrzeby uruchomić alarm. Po podpisaniu umowy otrzymamy wszystkie potrzebne urządzenia, a w tym: centrala HCL, wtyczka Wall Plug, czujnik otwarcia drzwi i okien oraz czujnik ruchu. Czujniki wykrywają i powiadamiają o zarejestrowanym ruchu w naszym mieszkaniu.

Pakiet ogrzewanie

W tym pakiecie Enea smart ma na celu zapewnić domownikom najbardziej optymalną temperaturę przy jednoczesnym oszczędzaniu wydatków za ogrzewanie naszego domu. Oprócz centrali zarządzającej HCL otrzymamy w zestawie jeszcze dwie głowice termostatyczne i dwa czujniki temperatury. Możemy wyregulować wysokość temperatury w odrębnych pomieszczeniach.

Enea smart – ile zapłacimy za innowacyjny dom?

Oferta dla klientów z grupy taryfowej G. Opłata handlowa wynosi 49,99 zł/mc. Stawki za kWh w taryfie G11 to 0,2962 zł, w taryfie G12 0,3711 zł w dzień i 0,1713 zł w nocy. W G12w 0,4255 zł w dzień i 0,1781 zł w nocy.

Produkt Enea smart pozwoli lepiej kontrolować nasze zużycie prądu, a co za tym idzie ułatwi nam oszczędzanie energii. Szkoda, że oprócz zaproponowanych inteligentnych wtyczek, włączników urządzeń czy czujników dumy Enea nie pomyślała także o nowoczesnych licznikach. Rejestrują one pobór energii, wysyłają informację do zakładów energetycznych, dają nam również możliwość kupowania energii systemem pre-paid.

W zależności od wybranego pakietu, możemy skorzystać z inteligentnej technologii, która ochroni nas przed niebezpieczeństwami takimi jak np. włamanie, zalanie domu czy pożar. Taka usługa na pewno znajdzie swoich zwolenników. Jest wielu miłośników nowoczesnych rozwiązań i nowości w branży elektronicznej. Proponowane gadżety rzeczywiście są funkcjonalne i mogą ułatwić nam kontrole nad elektrycznością w naszych domach. Teraz tylko musimy się zastanowić, czy inteligentny dom jest naprawdę warty swojej ceny.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*