Fotowoltaika Columbus Energy – opinie i warunki

Fotowoltaika Columbus Energy - opinie i warunki

Jedną z najpopularniejszych firm zakładających fotowoltaikę jest Columbus Energy. Firma zajmuje się montażem instalacji fotowoltaicznych od 2004 roku i w tym czasie stworzyła ponad 6200 instalacji. Columbus Energy realizuje instalacje na terenie całego kraju. Jakie korzyści daje nam korzystanie z usług tej firmy? 

Kto może skorzystać z oferty Columbus Energy?

Firma bardzo dobrze sobie radzi oraz notuje coraz większe przychody. Jest to spowodowane ogromnym popytem na fotowoltaikę i szeroką ofertą firmy. Z usług Columbus Energy mogą skorzystać wszystkie trzy grupy docelowe, to znaczy – gospodarstwa domowe, rolnicy oraz przedsiębiorstwa. Jak przedstawia się oferta dla poszczególnych grup? 

Fotowoltaika od Columbus Energy dla gospodarstw domowych

Dla tej grupy, Columbus przygotował dwie opcje oferty:

 • Opcja standard – jest to wariant dla osób, które posiadają tradycyjne konstrukcje dachowe. W tej opcji znajdują się najlepsze jakościowo podzespoły instalacji fotowoltaicznej oraz profesjonalny montaż, wykonany przez certyfikowanych i doświadczonych montażystów. 
 • Opcja smart – ten pakiet zawiera: panele monokrystaliczne, konstrukcję, montaż, kable, zabezpieczenia oraz mikroinwertery, które pilnują aby każdy z paneli działał jak najwydajniej. Wariant jest przeznaczony dla osób, u których występują ciężkie warunki dla fotowoltaiki, np. małe, wielospadowe dachy.

Columbus Energy – fotowoltaika dla przedsiębiorstw

Chcesz zyskać niezależność energetyczną oraz mieć niższe koszty prowadzenia swojej działalności, dzięki oszczędzaniu na energii? Columbus Energy może to zapewnić dzięki swojej ofercie fotowoltaiki dla firm. 

Columbus Energy przed podjęciem działań, przeprowadza szczegółową wizję lokalną oraz sporządza projekt, który będzie najbardziej wydajny dla danej lokalizacji. Po tym następuje montaż i rozliczenie się z klientem. Usługa jest kompleksowa, firma pomaga również z dokumentacją. Finansowanie w Columbus Energy jest bardzo wygodne, można skorzystać z formy leasingu lub rat. 

Fotowoltaika dla rolnika od Columbus Energy

Ostatnia grupa docelowa to rolnicy. Tutaj Columbus Energy stawia na w pełni indywidualne podejście.

Korzyści jakie może przynieść gospodarstwu rolnemu fotowoltaika są bardzo wymierne. Oprócz zmniejszenia rachunku za prąd, który stanowi w tym przypadku nawet 20% wszystkich kosztów w gospodarstwie, to jeszcze do 25% inwestycji można odliczyć od podatku rolnego. 

Abonament na fotowoltaikę od Columbus Energy

Przy omawianiu oferty firmy, warto wspomnieć o tym rozwiązaniu – abonament na słońce Columbus Energy. Na czym to polega? 

Oferta abonamentu na słońce powstała przy współpracy z Credit Agricole. Jest to jedna z najlepszych ofert, oprocentowanie tego kredytu nie powinno bowiem przekraczać 0,2%.

Wybierając tę opcję nie musimy angażować własnych pieniędzy, wydatki pokryje specjalna opcja finansowania sporządzona przez Columbus Energy. Koszty instalacji są rozkładane na wiele lat. Zamysł tego rozwiązania jest taki, aby oszczędności na prądzie pokrywały nasze raty. Co istotne, po spłacie zobowiązania, panele stają się naszą własnością. 

Jak przebiega proces instalacji?

Jeśli interesuje Cię fotowoltaika od Columbus Energy, musisz zrobić kilka prostych kroków, aby skorzystać z oferty: 

 • Kontakt – to pierwszy krok do założenia własnej instalacji. Po uprzednim kontakcie z doradcą energetycznym, spotkasz się w dogodnym terminie z przedstawicielem firmy. Na podstawie rachunków za prąd, i warunków instalacyjnych, sporządzona zostanie najlepsza oferta dla Ciebie.
 • Podpisanie umowy – jeśli przedstawiona oferta jest dla Ciebie zadowalająca możesz od razu podpisać umowę i umówić się na montaż. 
 • Montaż – trwa on od 1 do 2 dni roboczych, zależnie od warunków montażowych i rodzaju systemu fotowoltaicznego. Po zakończeniu instalacji zostanie Ci przedstawione działanie falownika oraz to, jak kontrolować pracę instalacji. 
 • Zgłoszenie do sieci – Columbus Energy zrobi to za nas. Po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia, warto się zwrócić do instalatora, pomoże on w uzyskaniu dofinansowania “Mój Prąd”. 

Cena instalacji fotowoltaicznej Columbus Energy

Jak w każdym przypadku na całkowity koszt instalacji składa się wiele czynników. Jest to przede wszystkim jej wielkość, miejsce montażu oraz użyta technologia. 

W Columbus Energy ceny spadają wraz z wielkością instalacji. Zyskujemy tutaj podwójnie, na oszczędnościach oraz konkurencyjnych cenach instalacji. Firma korzysta z najlepszych dostępnych urządzeń, to daje nam długoletnią, wydajną ich pracę, a co za tym idzie, jeszcze większe oszczędności. 

Fotowoltaika Columbus Energy – moja opinia i podsumowanie

Columbus Energy posiada oferty skierowane do osób, którzy cenią sobie wysoką jakość podzespołów oraz kompleksową obsługę. Firma bardzo dobrze prowadzi klienta przez wszystkie etapy instalacji. Są tu zastosowane bardzo ciekawe sposoby finansowania, jak np. abonament na słońce. Columbus Energy posiada duże doświadczenie, działając od 2004 roku. Warto wspomnieć, że firma zajmuje się też innymi ekologicznymi działaniami, np. instalując pompy ciepła czy magazyny energii. 

Jeśli jesteś ciekaw jak wybrać firmę fotowoltaiczną zajrzyj do mojego artykułu, w którym daję kilka wskazówek: Ranking firm fotowoltaicznych – Jak wybrać najlepszą firmę?

 


 1. Kuba

  Omijać oszustów z daleka jak chcesz mieć spokój w przyszłości .
  Panele zainstalowane od października z innej firmy bo Columbus
  był strasznie drogi . Nie przeszkadza im to jednak dzwonić nadal
  nachalnie ze swoją ofertą , przy dwóch pierwszych telefonach
  starałem się grzecznie wytłumaczyć sytuację i prosiłem o
  wykreślenie mojego nr telefonu z ich bazy danych ale po kilku następnych dałem sobie spokój .
  Jeśli oni nie potrafią zaktualizować swojej bazy danych i
  już na etapie marketingu okłamują klienta to czego się
  spodziewać po instalacji za 30 tys. zł ? Omijać z daleka tych Januszy biznesu .
  Do napisania tej opinii nie skłonił mnie ” czarny pijar konkurencji ” tylko działania ich telemarketingu .

  Odpowiedz

 2. wojtek

  Reklama wychodzi idealnie tylko realizacja już nie, na wycenę czekam już miesiąc i nie potrafią przesłać, omijać szerokim łukiem.

  Odpowiedz

 3. Tomasz

  Dzień Dobry
  W zeszłym tygodniu po 3 miesiącach od wpłacenia pieniędzy w końcu instalacja została zamontowana. Niestety jeszcze nie zaczęła działać – od razu była źle skonfigurowana tak że nie produkuje prądu. Po moich codziennych monitach minęło już 2 tygodnie – i zapewnianiu że ktoś przyjedzie i naprawi, a nawet że za chwilę ktoś zadzwoni i umówi termin wizyty – zero telefonów -instalacja nie działa. Wpłaciłem pieniądze i czuję sie oszukany. Jestem po rozmowach z moim prawnikiem zamierzam wystąpić na drogę prawną w celu uzyskania tego za co już zapłaciłem. NIE polecam nikomu tej firmy, Nie płaćcie żadnych zaliczek na poczet wykonania instalacji lub broń Boże całej kwoty. Firma nie bierze odpowiedzialności za klientów których już ma nie mówiąc o nowych….
  NIE POLECAM !!! NIE POLECAM!!!

  Odpowiedz

 4. Marcin

  Panele mam od roku firma obiecywała rozliczenie 1;1 nic z tego, miało być od 1 lipca nikt się nie kontaktuje tak jak wszyscy mam 1;08
  Firma zobowiązała się do załatwienia dofinansowania prąd + podpisaliśmy wszystkie upoważnienia idzie 4 edycja a dofinansowania nie widzę i nikt się nie odzywa według mnie to zwykłe oszustwo w ofercie która nam została przedstawiona jeśli jest inaczej to proszę o kontakt

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*