Fotowoltaika Helio Expert – opinie i warunki

Fotowoltaika Helio Expert - opinie i warunki

Helio Expert działa na rynku fotowoltaicznym w Polsce blisko 10 lat i w tym czasie wykonała ponad tysiąc realizacji. Ze statystyk firmy wynika że 90% klientów jest zadowolonych z usług firmy, a 30% zdecydowało się na Helio Expert ponieważ polecili ich znajomi. Co sprawia, że fotowoltaika w Helio Expert jest tak chętnie wybierana? Zobaczmy co oferują!

Helio Expert – fotowoltaika dla każdego

Mocnym punktem firmy jest uniwersalna oraz kompleksowa oferta, skierowana do różnych odbiorców energii. Z usług Helio Expert mogą skorzystać:

 • przedsiębiorstwa
 • gospodarstwa rolne
 • domy jednorodzinne 
 • spółdzielnie mieszkaniowe

Na co dokładnie mogą liczyć powyżsi inwestorzy?

Oferta dla domu

Jeśli boimy się dokumentacji i skomplikowanych procedur związanych z fotowoltaiką, warto wybrać firmę Helio Expert, ponieważ biorą oni na siebie wszystkie sprawy związane z formalnościami. 

To nie jedyny powód, który sprawia, że fotowoltaika Helio Expert warto rozważyć. Firma korzysta z wysokiej klasy podzespołów, pochodzących od renomowanych producentów. Klienci mogą liczyć na 25 letnią gwarancję na uzysk energii, i aż 35 letnią na żywotność instalacji. Z opieki serwisowej Helio Expert można skorzystać zarówno podczas gwarancji. jak i po jej upływie. 

Oferta dla przedsiębiorstw

Helio Expert posiada duże doświadczenie przy wdrażaniu małych instalacji (do 50 kWp) ale także dużych, nawet o mocy 1 MW. Żadna firma zainteresowana usługami nie powinna więc mieć powodu do narzekań. 

Fotowoltaika do 50 kWp jest wdrażana na tych samych zasadach co fotowoltaika dla domu, bez dodatkowej dokumentacji czy procedur. Powyżej tej wartości wymagane są już zgody i pozwolenia, ale nie ma co się martwić, Helio Expert pomaga nam je wszystkie uzyskać. 

Oferta dla gospodarstw rolnych

Jak wygląda oferta dla rolników i spółdzielni mieszkaniowych w Helio Expert? Konkretna oferta zależy od mocy i przeznaczenia zestawu. Gospodarstwa rolne  i spółdzielnie mieszkaniowe, które chcą oszczędzać na rachunkach za prąd, mogą liczyć na pomoc Helio Expert. Warunki skorzystania z oferty są takie same jak w powyższych podmiotach. 

Jak skorzystać z oferty?

Co zrobić, aby cieszyć się tanim, ekologicznym prądem? Proces wdrażania fotowoltaiki Helio Expert składa się z 4 prostych kroków. 

 • Kontakt – można to zrobić korzystając z formularza na stronie lub pod podanym numerem telefonu. 
 • Audyt – spotkamy się tutaj z ekspertem z firmy, omówi on możliwości montażowe oraz sprawdzi zapotrzebowanie na energię. Podczas spotkania możemy poruszyć każdy temat związany z fotowoltaiką. 
 • Projekt instalacji – zostaje on stworzony na podstawie uzyskanych wcześniej informacji. 
 • Montaż – czas w jakim zostanie wykonany wynosi od 1 do 3 dni, jest to zależne od mocy wielkości instalacji oraz złożoności systemu. 
 • Zgłoszenie do sieci – firma oferuje pełne wsparcie w tym zakresie. Po zgłoszeniu możemy się cieszyć ekologiczną i tanią energią. 

Solar as a service – Helio Expert

Bardzo ciekawa opcja pojawiła się w ofercie Helio Expert, jeśli nie chcemy od razu wydać dużej sumy – Solar as a service. Na czym ona polega?

Podpisujemy długoterminową umowę na zakup energii z odnawialnych źródeł energii. W ten sposób nie musimy od razu inwestować w instalację, a znacznie obniżamy rachunki za prąd i przy okazji oszczędzamy środowisko. 

Koszt fotowoltaiki Helio Expert

Jak w większości firm fotowoltaicznych, instalator nigdzie nie ma rozpisanego “cennika”. Nie da się zatem jednoznacznie odpowiedzieć, ile kosztuje fotowoltaika w Helio Expert. Wszystko przez to że instalacje są przygotowywane indywidualnie i są zróżnicowane pod względem podzespołów, wielkości, miejscem i sposobem montażu. 

Cena przykładowego zestawu fotowoltaicznego o mocy 5 kW to ponad 25 tys. zł. Przez jakość montażu czy używane podzespoły, cena w Helio Expert może być nieco wyższa. 

Helio Expert fotowoltaika – możliwości finansowania

Wyłożenie własnej gotówki to nie jedyny sposób na zakup instalacji fotowoltaicznej. W Helio Expert są różne sposoby finansowania fotowoltaiki, zależnie od podmiotu, który decyduje się na instalację. 

Kredyt na fotowoltaikę – Helio Expert współpracuje z wiodącymi bankami w zakresie kredytowania, między innymi: PKO BP, BGŻ BNP Paribas czy Credit Agricole. Skorzystać z tego rozwiązania mogą wszyscy, rolnicy, przedsiębiorstwa i osoby prywatne. 

Leasing fotowoltaiki – ta forma jest realizowana na przykład przez PKO Leasing czy Santander Leasing i kierowana głównie do klientów biznesowych.

Dotacje – Helio Expert pomaga wszystkim swoim klientom uzyskać dofinansowania do fotowoltaiki z różnych źródeł, rządowych i samorządowych. 

Fotowoltaika Helio Expert – podsumowanie

Fotowoltaika od Helio Expert jest jedną z najciekawszych opcji na rynku, z której może skorzystać każdy, kto chce wykorzystać tanią i ekologiczną energię słoneczną dla siebie. Firma posiada zróżnicowane oferty dla różnych grup odbiorców, co jest dużą zaletą. Indywidualnie dobrane podzespoły, oraz sprawdzenia zapotrzebowania na energię umożliwia lepsze dopasowanie instalacji, dzięki czemu jest ona bardziej opłacalna, a czas zwrotu jest krótszy. Na duży plus zasługują także sposoby finansowania i usługa Solar as a service. Firma posiada także dobre wsparcie pogwarancyjne i pomontażowe. Największym minusem jest brak na stronie nawet przybliżonych danych na temat kosztów.  

 


 1. Zbigniew

  Nie polecam . Firma niesoldna terminowo , Obsługa na zaledwie jesną gwiazdkę ( za przychodzenie do pracy nie za pracę ! ) . Wszystko się wlecze m nikt nic nie wie , albo „nie ma na to wpływu” . Porażka nie firma . Liczy się tylko złapanie klienta (jelenia) a póżniej niech się buja . Jeszcze raz nie polecam . Z tak niesolidną firmą nie radzę podpisywać jakichkolwiek umów .
  Zawiedziony

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*