Fotowoltaika Stilo Energy – opinie i warunki

Fotowoltaika Stilo Energy - opinie i warunki

Od kilkunastu lat na Polskim rynku energetycznym działa firma Stilo Energy. Sukces osiągnęła dzięki niespotykanej wcześniej ofercie fotowoltaiki, opartej na mikroinwerterach. Jesteś ciekawy na czym polega takie rozwiązanie? Czy może być ono przydatne? Zobacz, co dokładnie oferuje Stilo Energy. 

Mikroinwertery – maksymalna wydajność fotowoltaiki Stilo Energy 

Mikroinwertery, nazywane także mikrofalownikami, są podłączane bezpośrednio do ogniwa fotowoltaicznego. Tuż przy module odbywa się cały proces uzyskania energii elektrycznej ze słońca. Stąd też energia jest przesyłana dalej do sieci. Stilo Energy jako jedna z niewielu firm oferuje takie rozwiązanie. Ale co nam to daje? 

Mikrofalowniki uniezależniają od siebie poszczególne panele fotowoltaiczne, dzięki czemu pojedyncze ogniwo może działać z pełnią swoich możliwości. Poprzez takie rozwiązanie nie tracimy wydajności, gdy np. jeden z paneli jest zacieniony. 

Ta oferta Stilo Energy sprawdzi się w miejscach gdzie panują skomplikowane warunki montażowe, np. wielospadowe dachy, kominy zacieniające i tym podobne sytuacje. 

Dla kogo jest oferta fotowoltaiki w Stilo Energy?

Stilo Energy zrealizowało kilkaset mikroinstalacji, czyli fotowoltaiki o mocy do 50 kWh. Firma posiada bardzo duże doświadczenie. Kto zyska najwięcej na ofercie instalatora?

 • Fotowoltaika dla domu – miała największy wpływ na wzrost popularności energii słonecznej. Osoby fizyczne mogą zmniejszyć rachunek za prąd nawet o 90%. Warto dodać że Stilo Energy jest oficjalnym partnerem rządowego programu Mój Prąd, z którego możemy otrzymać nawet  pięć tysięcy złotych dofinansowania. 
 • Przedsiębiorstwa – stanowią obecnie około 25% klientów firmy. Z oferty korzystają zwłaszcza te grupy przedsiębiorców, którzy planują instalację do 50 kWh.
 • Rolnicy – mogą oni bowiem skorzystać z ulgi inwestycyjnej. 

Nie tylko wskazane powyżej grupy odbiorców inwestują w fotowoltaikę za pośrednictwem Stilo Energy. Jak podaje instalator, częstymi jego klientami są także spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, dla których fotowoltaika to możliwość obniżenia kosztów za wspólnie zużywaną energię. 

Stilo Energy – Koszt

W Stilo Energy koszt fotowoltaiki może być nieco wyższy niż w innych firmach. Jakie wydatki nas czekają? Od czego one zależą? 

Tak jak w przypadku pozostałych instalatorów, tak również w Stilo Energy ceny instalacji fotowoltaicznej zależą od kilku czynników. Są to między innymi:

 • miejsce montażu,
 • wielkość instalacji,
 • wykorzystywane podzespoły.

W przypadku oferty Stilo Energy dochodzi także koszt mikroinwerterów, co przekłada się na wspomniane wyższe koszty. 

Cena instalacji o mocy 6 kWh to około 33.264 tys. zł, co w przeliczeniu na 1 kWh daje 5.544 zł. Mieści się to w górnej granicy średnich kosztów za instalację fotowoltaiczną. 

W zamian za nieco wyższą cenę zyskujemy innowacyjność zastosowanej technologii, która znacznie przekłada się na wydajność całego systemu. 

Możliwość finansowania w Stilo Energy

Koszt inwestycji w fotowoltaikę nadal jest na tyle wysoki, że nie każdy może sobie pozwolić na jednorazowe wydanie takiej kwoty. Aby sprostać wymaganiom klientów, Stilo Energy przygotowała kilka opcji finansowania: 

 • własne środki – wspierane dofinansowaniami rządowymi i samorządowymi, 
 • kredyt na fotowoltaikę – Stilo Energy współpracuje w tym zakresie z kilkoma bankami, np. Alior Bank. Kredyt można uzyskać też samodzielnie, 
 • leasing na fotowoltaikę – jest to opcja skierowana do klientów biznesowych. Rata leasingu jest podobna do opłaty za prąd, a po spłacie instalacja produkuje energię za darmo. 

Instalacja fotowoltaiki z Stilo Energy – jak przebiega?

Wdrażanie fotowoltaiki wygląda w Stilo Energy podobnie jak w innych firmach i następuje w kilku prostych krokach: 

 • Kontakt – jest to pierwszy krok do powstania naszej instalacji, podajemy tutaj podstawowe dane oraz kilka informacji odnośnie montażu, np. w jakim kierunku zwrócony jest dach. 
 • Projekt instalacji – po kontakcie następuje umówiony audyt techniczny, na którym ustalane są możliwości montażu. Następnie przygotowany zostaje indywidualny projekt systemu. 
 • Podpisanie umowy – jeśli zaakceptujemy warunki, możemy podpisać umowę z wykonawcą. 
 • Montaż – zajmuje on od jednego do kliku dni, w zależności od miejsca i wielkości instalacji. 
 • Końcowe formalności – firma oferuje pomoc w podłączeniu instalacji oraz uzyskaniu dofinansowań. 

Fotowoltaika w Stilo Energy 2020 – podsumowanie

Oferta z mikroinwerterami od Stilo Energy jest skierowana głównie do osób, którym zależy przede wszystkim na wysokiej wydajności. Zastosowanie tych urządzeń sprawdzi się szczególnie w miejscach gdzie występuje częściowe zacienienie lub mała powierzchnia montażu. Jednak trzeba pamiętać, że oferta ta jest droższa niż inne przez zastosowanie mikro falowników. Dla zdecydowanych, duży plus stanowi łatwy dostęp do szacunkowych kosztów. Na wyróżnienie zasługują także różne formy finansowania oraz długie okresy gwarancji: 25 lat na ogniwa oraz 12 na falowniki. Jest to usługa zdecydowanie warta uwagi na tle pozostałych firm.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*