PGE fotowoltaika – opinie i warunki

PGE fotowoltaika - opinie i warunki

Fotowoltaika zyskuje coraz większą popularność w Polsce i na świecie. Ekologiczna energia kusi coraz niższymi cenami. Kluczem do wydajnej pracy instalacji jest odpowiedni projekt i dobrze wykonany montaż. Tę gwarantuje z kolei jedynie profesjonalna firma fotowoltaiczna, z wyszkolonymi, doświadczonymi pracownikami. Czy PGE spełnia te warunki? Jak przedstawia się oferta? 

Energia słońca z PGE

PGE jest jednym z pięciu Operatorów Systemu Dystrybucyjnego w Polsce, tuż obok takich firm jak Innogy, Tauron, Energa czy Enea. Firma jest jedną z największych w kraju. 

PGE działa na różnych płaszczyznach branży energetycznej, między innymi zajmuje się:

 • wytwarzaniem energii elektrycznej,
 • wydobyciem paliw kopalnych,
 • dystrybucją i handlem energią na terenie całego kraju

Firma poprzez stopniowy wzrost popularności OZE zainteresowała się również tym segmentem energii wprowadzając produkt – Ekologicznie w przyszłość. Dzięki niemu zainteresowani klienci mogą zamontować instalację fotowoltaiczną, by zacząć produkować tani, ekologiczny prąd na własny użytek. Do kogo skierowana jest oferta? 

Fotowoltaika PGE – dla kogo?

Według informacji podanych na stronie PGE, z oferty “Ekologicznie w Przyszłość” mogą skorzystać osoby posiadające odpowiednie możliwości montażowe, to znaczy  domy jednorodzinne lub działki. Oznacza to że osoby mieszkające w blokach, które chciałby założyć fotowoltaikę, na przykład na balkonie są wyłączone z oferty. 

Zainwestować w fotowoltaikę z współpracą PGE, mogą wejść osoby prywatne i przedsiębiorstwa spełniające powyższe wymogi. A co z innymi inwestorami? Samorządy terytorialne i inne osoby prawne będą musiały szukać innych firm, najlepiej prywatnych zajmujących się instalacjami fotowoltaicznymi. 

W jaki sposób zgłosić zainteresowanie ofertą PGE? Jest to bardzo proste!

PGE fotowoltaika krok po kroku

Na wstępie należy zaznaczyć, że firma nie wykonuje samodzielnie instalacji. PGE współpracuje z takimi podwykonawcami jak:

 • Solgen
 • Promag International
 • Sunday Polska 
 • Alians
 • Grupa 05

Aby skorzystać z oferty i cieszyć się tanią, ekologiczną energią wystarczy kilka prostych kroków, oto one.

Kontakt

Należy zadzwonić na infolinię firmy, lub wypełnić formularz kontaktowy i poczekać, aż oddzwoni konsultant PGE. Po udzieleniu paru informacji, poda nam on wstępną ofertę, oraz będziemy mogli umówić się na audyt. 

Audyt techniczny i podpisanie umowy

Podczas tego etapu zostanie obliczone zapotrzebowanie na prąd w naszym domu oraz dobranie najlepszego rozwiązanie technologicznego dla warunków jakie są na miejscu instalacji. Następnie zostanie przygotowana umowa z kosztorysem i jeśli warunki nam odpowiadają możemy ją podpisać i umówić się na montaż. 

Montaż

W terminie ustalonym wcześniej podwykonawca PGE dostarcza i montuje instalację. Montaż wykonują doświadczeni, odpowiednio wykwalifikowani pracownicy co gwarantuje wysoką jakość. Montaż trwa zazwyczaj od 1 do 2 dni. 

Przyłączenie do OSD oraz dokumentacja

Po montażu podłączamy naszą elektrownię do sieci energetycznej i wymieniamy licznik na dwukierunkowy. Możemy liczyć tutaj na pełną pomoc ze strony PGE. Firma oferuje także pomoc w uzyskaniu dofinansowań, takich jak “Mój Prąd”. 

Koszt fotowoltaiki w PGE

Niestety nigdzie na stronie nie znajdziemy żadnych informacji o cenie fotowoltaiki PGE. Brak podanych informacji wymusza na nas skontaktowanie się z konsultantem. Jest to dość niewygodne gdy chcemy wybrać firmę i na przykład porównujemy ceny. Jednak wstępną ofertę można uzyskać po podaniu kilku informacji dotyczących zapotrzebowania i miejsca montażu. W naszym przypadku, zapotrzebowanie to około 4,5 kW, a zaproponowana oferta kosztowała około 26 tys złotych. W przeliczeniu, 1 kW kosztuje 5.700 zł, co mieści się w granicach ceny rynkowej, która waha się od 4.500 do 6.500 zł. 

Co zyskujemy korzystając z oferty?

Fotowoltaika PGE niesie za sobą wiele korzyści, oto większość z nich, którymi firma się chwali:

Niskie rachunki za prąd – korzystamy z własnej małej elektrowni.

Długi okres działania instalacji – szacuję się, że instalacja będzie działała ponad 30 lat, z wydajnością powyżej 80%. 

Zdrowsze środowisko – instalacja fotowoltaiczna nie produkuje zanieczyszczeń

Rozwiązania dobrane do nas – oferta przygotowana przez doradców jest dobrana do naszych potrzeb, aby zapewnić energię przez wiele lat.

Pomoc na każdym etapie – PGE służy pomocą nie tylko podczas montażu, ale także przy dokumentacji i uzyskaniu dofinansowań

Najwyższa jakość podzespołów – firma dba o najwyższą jakość, abyśmy mogli cieszyć się fotowoltaiką przez długie lata.

Kompleksowa obsługa – firma wykonuje instalacje od początku do końca, tak, abyśmy nie musieli się niczym martwić. 

Każdy zainteresowany fotowoltaiką będzie zadowolony z usługi PGE

PGE Fotowoltaika – podsumowanie

Fotowoltaika PGE to ciekawa opcja dla osób, które interesują sie produkcją energii ze słońca. Na uwagę zasługuje tutaj jakość wykonania instalacji oraz podejście do klienta. Niestety informacje podane na stronie są bardzo ubogie i jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o ofercie musimy wypełniać wnioski kontaktowe lub dzwonić na infolinię. Fotowoltaika PGE jest opcją, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy fotowoltaicznej. 

 


 1. Marcin

  Na przełomie maja i czerwca została podpisana umowa z PGE. Na początku czerwca na montaż instalacji, z ramienia PGE, pojawiła się firma Solgen. Zdecydowanie odradzam współpracę w zakresie montażu fotowoltaiki z firmą Solgen. Montaż odbył się na dachu drewnianej pergoli. Niestety ekipa montująca wykonała ponad 20 otworów, które nie trafiły prawidłowo w elementy konstrukcyjne powodując trwałe uszkodzenia desek i belek dachowych. Uszkodzenia te szpecą podsufitkę. Dodatkowo ekipa obcięła kilka wystających śrub uszkadzając trwale belki pergoli. Kilka wystających niepotrzebnych śrub zostawili i wystają teraz z dachu. ZDECYDOWANIE NIE POLECAM TEJ FIRMY. Oczywiście zainteresowanym osobom chętnie udostępnię zdjęcia tego beznadziejnego montażu i trwałych uszkodzeń.
  Aż boję się pomyśleć jak wyglądają dachy innych domów po montażu przez tą firmę…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*