SmartDom w Plusie – ile można zyskać na energii?

Firma Plus najbardziej kojarzona jest z telefonią komórkową. Ostatnimi czasy spółka coraz mocniej inwestuje w inne rynki. Dziś przygotowałem dla Was nową ofertę Plusa SmartDom. Wszyscy właściciele mieszkań wiedzą, że sam zakup własnego M, to nie wszystko. Jego utrzymanie i opłaty z tym związane równie mocno uszczuplają portfel. Przyjrzyjmy się razem ofercie Plusa i sprawdźmy czy rzeczywiście można podreperować nasz domowy budżet?

Czym jest SmartDom w Plusie?

SmartDom to program oszczędnościowy, który ma na celu połączenie w jedno kilku produktów i usługi związanych z opłatami stałymi. Całościowy produkt składa się aż z dziewięciu pozycji:

  • AGD,
  • Gaz,
  • Internet,
  • Telefon,
  • Prąd,
  • Telewizja,
  • Ubezpieczenia,
  • Plus Bank,
  • Monitoring.

Z racji tego, że blog poświęcony jest tematyce energetycznej przyjrzymy się głównie ofercie SmartDom prąd i SmartDom gaz porównując je z ofertami rynkowymi.

Jak wygląda oferta prądu SmartDom w Plusie?

Po pierwszy, aby skorzystać z oferty prądu należy być klientem Plusa, Cyfrowego Polsatu lub PlusBanku. Produkt skierowany jest wyłącznie do klientów indywidualnych. W ofercie Ja+Prąd mamy do wyboru trzy najpopularniejsze taryfy G11, G12 i G12W. Czas trwania umowy to niestety, aż 36 miesięcy. Natomiast Plus gwarantuje stałą cenę przez cały okres trwania umowy. Będąc w SmatDom opłata abonamentowa jest o 3 złote niższa w porównaniu do zwykłej oferty. Poniżej przedstawiam wam cennik oferty Ja+Prąd. Cena wyrażona jest w wartości brutto.

Cała Doba Strefa Dzień Strefa Noc Opłata abonamentowa
G11 0,2522 —— —— 3zł
G12 —— 0,2997 0,2005 3zł
G12W —— 0,3555 0,2079 3zł

Jak wygląda oferta gazu SmartDom w Plusie?

Podobnie jak w ofercie prądu, z produktu Ja+Gaz mogą skorzystać tylko klienci Plusa, Cyfrowego Polsatu lub PlusBanku. Produkt skierowany jest tylko do gospodarstw domowych. Czas trwania umowy to 12 miesięcy, liczony od dnia rozpoczęcia dostaw gazu. Promocja trwa od 01.03.2017 roku i trwa do odwołania.

TaryfaCena BruttoOpłata abonamentowa

W-1.1 0,108 4zł
W-1.2 0,108 4zł
W-2.1 0,108 6zł
W-2.2 0,108 6zł
W-3.6 0,108 7zł
W-3.9 0,108 7zł
W-4 0,108 7zł

Jakie formalności należy spełnić, aby przystąpić do SmartDom w Plusie?

Wszyscy chętni do skorzystania z ofert SmartDom Ja+Gaz lub Ja+Prąd muszą pofatygować się do jednego z prawie 1200 punktów Plusa lub Cyfrowego Polsatu. Należy mieć przy sobie dowód oraz fakturą od obecnego sprzedawcy prądu lub gazu.

Czy warto skorzystać?

To wszystko zależy od naszych potrzeb i dotychczasowych umów. W internecie natrafiłem na kilka sponsorowanych artykułów, które pod niebiosa wychwalają produkt SmartDom, z którym możemy zaoszczędzić kilkaset zł rocznie. Aby realnie oszacować czy zmiana wyjdzie Nam na dobre skonfrontujmy ofertę Plusa z innymi ofertami na rynku za pomocą porównywarek cen prądu i gazu.

Należy również pamiętać, że aby należeć do Ja+Prąd lub Ja+Gaz trzeba posiadać telefon, TV bądź konto bankowe w Plusie. I tutaj zdania są podzielone. Jedni zachwalają sobie powyższe usługi, drudzy narzekają na wolny internet z limitem, telewizję gdzie ważne wydarzenia sportowe często są w pay per view, a w banku trudno o profesjonalną obsługę.
Zaletą skorzystania z produktu SmartDom jest ujednolicenie rachunku i oszczędność czasu. Rachunek za usługi dostajemy na jednej fakturze. Ponadto jest to też dobra oferta dla większej rodziny. Im więcej posiadamy produktów i usług np. 3 telefony w Plusie i TV tym większe mamy rabaty oraz bonusy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*