Moje innogy – platforma klientów u sprzedawcy prądu

Codziennie mamy miliony spraw na głowie. Ciągle trzeba coś załatwić lub pamiętać o opłaceniu wszystkich rachunków. Dlatego dla każdego kto ceni sobie proste i wygodne rozwiązania innogy wprowadziła platformę Moje innogy. Co warto o niej wiedzieć? Zapraszam do lektury.

Innogy – krótko o firmie

Grupa innogy jest jednym z największych koncernów energetycznych w Europie. Ta niemiecka spółka wchodzi w skład indeksu giełdowego DAX. Na swoim rynku jest liderem pod względem sprzedaży energii elektrycznej, ale działa również w obszarach energii odnawialnej i gazowej.

W Polsce największą firmą należącą do Grupy innogy jest innogy Polska S.A. Zastąpiła ona w 2016 roku znaną nazwę RWE. Zmieniając jednocześnie logo i identyfikację wizualną. Takie kosztowne zabiegi marketingowe potrzebne były do tego, aby firma zaczęła być kojarzona z innowacyjnymi technologiami, w które zaczęła inwestować.

W naszym kraju innogy Polska S.A. sprzedaje prąd 930 tysiącom swoich odbiorców, głównie są to mieszkańcy Warszawy i jej najbliższej okolicy. Jest to również lokalny operator energii.

Serwis Moje innogy

Innogy Polska, aby ułatwić klientom zarządzanie swoim rachunkiem za energię elektryczną wprowadziła nową wersję serwisu Moje innogy. Jego największą zaletą jest niesamowita funkcjonalność, pozwalająca na bieżąco śledzić wszystko to co jest z nim związane. Do danych mamy dostęp z każdego miejsca na świecie, wystarczy tylko telefon, tablet lub komputer i połączenie z siecią internetową.

Moje innogy jest wirtualnym centrum obsługi klientów innogy Polska. Na dzień dzisiejszy swoje konto założyło tam 230 000 osób. Nowe rozwiązania wdrażane w ten sposób mają zwiększyć komfort odbiorców, na którym firmie bardzo zależy.

Moje innogy – co możemy załatwić za pomocą tej platformy?

Wachlarz możliwości, jakie daje nam korzystanie z serwisu jest bardzo szeroki. Dzięki niemu możemy dokonywać w wygodny i nowoczesny sposób e-płatności, e-odczytów, a także aktywować e-fakturę.

E – płatność w Moje innogy

Jest bardzo szybką i praktyczną formą płatności elektronicznej za usługi Innogy. W bezpieczny sposób uregulujemy rachunki za energię elektryczną, nie martwiąc się o dodatkowe koszty. Mamy dwie możliwości wyboru e – płatności, jednorazową lub automatyczną. Ten ostatni sposób automatycznie pobierze określoną należność z naszej karty płatniczej.

E – odczyt w Moje Innogy

Jest to propozycja dla tych, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą, ale też są dobrze zorganizowani. Na czym polega? Raz w miesiącu musimy podać stan naszego licznika, a firma innogy na jego podstawie wystawi nam rachunek za prąd. Pozwala to na płacenie za jego rzeczywiste zużycie.

E – faktura w Moje innogy

Jest ona prawnie uznaną formą rozliczania, a wystawiana jest w formie elektronicznej, w formacie PDF. Coraz częściej zastępuje fakturę tradycyjną, papierową, przesyłaną listownie.
Co zyskujemy dzięki niej? Przede wszystkim wygodę i to, że wszystkie swoje rachunki mamy dostępne w jednym miejscu. Dodatkowym atutem jest także to, że dbamy w ten sposób o nasze środowisko.

Jakie inne możliwości zyskujesz dzięki Moje innogy?

Wszystkie wyżej wymienione możliwości nie są jedynymi propozycjami od innogy. Firma cały czas próbuje wyjść naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich klientów, tworząc dla nich ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest na przykład zarządzanie wieloma umowami, w ramach jednego konta. Zdarza się, że posiadamy więcej niż jedną umowę w innogy, przez to, że opłacamy rachunki nie tylko swoje, ale także rodziców, partnera czy starsze sąsiadki. Dzięki tej opcji możemy zachować przejrzystość i porządek całej dokumentacji.

Posiadasz mieszkanie na wynajem? To powinna zainteresować cię funkcja udostępniania konta. Umożliwi ona osobie, która korzysta z naszego lokalu samodzielne opłacanie rachunków za prąd w ramach naszego konta. Dzięki temu zyskamy pełną kontrolę nad tym czy wszystko przebiega bez jakichkolwiek problemów.

Również każdy nowy klient Innogy, który jest dopiero na etapie zmiany swojego sprzedawcy prądu, może na bieżąco sprawdzać jak posuwają się prace z tym związane. Jest to możliwe dzięki kontrolowaniu w serwisie statusu procesu i w sposób automatyczny korzystania po jego zakończeniu z wszystkich funkcji Moje innogy.

Co znajdziemy po zalogowaniu się na platformie Moje innogy?

Po zalogowaniu się na swoje konto, znajdziemy się na stronie głównej serwisu. Mamy tam dostęp do wszystkich najważniejszych informacji, które mogą być nam przydatne. Sprawdzimy na nim kwotę naszego salda jak i nadchodzące płatności. Wszystko pokazane jest w zrozumiały i prosty sposób, m.in. historia finansów, gdzie skatalogowane są wszystkie nasze faktury i informacje o statusie płatności. Dostępną mamy również całą historię zużytej energii i informacje o odczytach liczników. Wszystko jest łatwe w obsłudze i zaprojektowane tak, aby kluczowe informacje były widoczne zaraz po zalogowaniu.

Moje innogy jest serwisem dla każdego, bez względu na wiek i profesję. Stworzono go po to by jak najbardziej ułatwił nam dokonywanie płatności za energię elektryczną.

Więcej informacji o rynku energii w Polsce znajdziecie na stronie głównej mojej witryny Blog energetyczny.


  1. Antek

    ja korzystam z „moje innogy” i w zasadzie pełen opis się zgadza. choć sam musiałem się dłużnej przekonywać do regularnego zaglądania, bo interfejs moim zdaniem nie jest najlepiej opracowany. Grunt, że mam zawsze pod kontrolą wysokość rachunku za energie i cenę prądu/usług dodatkowych. No i płacę za prąd przelewem natychmiastowym.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*