Fotowoltaika Hymon Energy – opinie i warunki

Fotowoltaika Hymon Energy - opinie i warunki

Hymon Energy jest jedną z czołowych firm, zakładająca elektrownie fotowoltaiczne na terenie całego kraju. Z usług firmy skorzystały już tysiące firm i osób prywatnych, dzięki czemu zaoszczędzili w skali roku setki złotych. Co jeszcze możemy zyskać z fotowoltaiki Hymon Energy? Jakie są warunki oferty firmy?

Lider fotowoltaiki – Hymon Energy

Hymon Energy to czołowa Polska firma już od 2011 r., zajmująca się fotowoltaiką. Oferta firmy kierowana jest zarówno do przedsiębiorstw, jak i osób indywidualnych. Firma wykonuje instalacje na terenie całego kraju, kompleksowo i z maksymalną wygodą dla inwestora. Hymon Energy zobowiązuje się do: 

 • aby dobrać optymalne rozwiązanie techniczne i finansowe, firma wykona darmowy audyt, przed montażem,
 • doboru najlepszych podzespołów, zakupu ich i dostarczenia na miejsce instalacji,
 • uzgodnienie dogodnego terminu instalacji, 
 • wykonanie montażu, z najwyższym standardem, 
 • Zgłoszenia instalacji do sieci energetycznej,
 • serwisowania wykonanej instalacji, co jest wpisane w gwarancję fotowoltaiki,
 • daje 15 lat gwarancji premium dla klientów indywidualnych, co stanowi jedyną taką ofertę na rynku. 

Każdy kto skorzysta z ofert firmy, dostanie elektrownię fotowoltaiczną gotową do działania, instalację cechuje najwyższa jakość wykonania oraz niezawodność. Przy 20.000 realizacji są same pozytywne opinie inwestorów. Hymon Energy jest dystrybutorem najlepszych na świecie podzespołów fotowoltaicznych (inwerterów, paneli i innych), co daje gwarancję najwyższej jakości. Firma posiada 75 ekip monterskich, a w nich sami wyszkoleni, doświadczeni pracownicy. 

Hymon Energy to nie tylko zakłada instalacje i daje korzystne ceny na materiały, ale także oferuje opiekunów stale współpracujących z firmami kredytowymi i leasingowymi. Pomagają oni dobrać ulgi, np. z programu “mój Prąd” oraz załatwiają wszelkie formalności w imieniu klienta. Firma współpracuje z ośrodkami badawczo – naukowymi, aby technologie fotowoltaiczne stale się rozwijały. 

Fotowoltaika Hymon Energy – jak zacząć?

Firma realizuje kompleksowo usługę instalacji fotowoltaicznych, obejmuje ona projekt instalacji, finansowanie oraz montaż. Całość usługi przebiega następująco: 

Kontakt

Kontaktujemy się z firmą w celu uzyskania informacji, oraz umówienia się na oględziny i dokładne warunki umowy. Można to zrobić za pośrednictwem znajdującego się na stronie formularza, telefonicznie lub mailowo.

Darmowy audyt

Po wcześniejszym umówieniu, spotykamy się z doradcą firmowym. Wykona on audyt przed montażowy, pozwala to dobrać najlepsze rozwiązania technologiczne oraz optymalne rozwiązanie finansowanie instalacji. Możemy także dopytać o wszystkie sprawy, które nas męczą związane z elektrownią słoneczną.

Podpisanie umowy

Po audycie, klient dostaje pełny kosztorys wraz z warunkami finansowania. Jeśli zaakceptuje warunki może od razu umówić termin montażu oraz podpisać umowę. 

Montaż instalacji

Wykonywany jest w dogodnym dla klienta terminie. Instalacja jest wykonywana przez doświadczonych pracowników firmy z najwyższą starannością i zachowaniem standardów. 

Zgłoszenie instalacji do sieci energetycznej

Po zakończonym montażu, firma Hymon Energy w naszym imieniu zgłasza nasza elektrownię słoneczną do Operatora Sieci Dystrybucji. Czas podłączenia zajmuje do 30 dni, w zależności od zakładu. Następnie operator wymienia licznik na dwukierunkowy, który liczy ile pobraliśmy, a ile oddaliśmy prądu do sieci (za wymianę licznika nie ponosimy żadnych kosztów).

Hymon Energy Fotowoltaika – koszt

Rosnąca popularność fotowoltaiki w polsce to zasługa nie tylko większej świadomości dotyczącej ekologii, ale przede wszystkim chęć zaoszczędzenia pieniędzy. Fotowoltaika pozwala bowiem odciąć się od rosnących cen prądu. Dzięki rozwojowi OZE, ceny komponentów fotowoltaicznych nie straszą, tak jak było to jeszcze parę lat temu. Cena fotowoltaiki od 2010 roku spadła o około 70%. Dodając do tego, że taka instalacja pozwoli nam oszczędzać spokojnie przez 25 lat, początkowa inwestycja zaczyna wydawać się już dość mało istotna. Dochodzą do tego jeszcze różne dofinansowania, “Mój Prąd”, czy odliczenie instalacji od podatku. 

Najważniejszym, i najdroższym elementem są panele fotowoltaiczne, odpowiedni ich dobór może znacząco zwiększyć nasze oszczędności, zarówno firmie jak i domu. Na stronie firmy jest podane tylko, że mogą zaproponować nam bardzo korzystne ceny. Aby dostać dokładniejsze informację co do ceny musimy wypełnić wniosek i poczekać na kontakt z Przedstawicielem. 

Stawka za 1 kW wynosi od 4.5 tys do 6.5 tys. Zależy to głównie od wielkości instalacji i dobranych technologii. Jeśli nie wiecie na co zwracać uwagę, lub czy warto założyć u was fotowoltaikę to zapraszam do sprawdzenia artykułu Czy warto zakładać fotowoltaikę?.

Hymon Energy fotowoltaika – finansowanie

Koszt instalacji dla niektórych może być zbyt duży jak na jednorazowy wydatek. Dokładając do tego czas zwrotu inwestycji wynoszący około 5 – 8 lat. Jednak są specjalne finansowania dla takich osób: 

Dofinansowanie do fotowoltaiki – najpopularniejszym jest obecnie rządowy program “Mój Prąd”, skierowany do gospodarstw domowych i nowych instalacji. W ramach tej dotacji możemy dostać do 5 tys złotych. 

Kredyt na fotowoltaikę –  Hymon Energy współpracuje z firmami kredytowymi, które oferują korzystne oferty dla instalacji OZE. Dzięki temu pokrycie kosztów jest dostępne praktycznie dla każdego klienta firmy. 

Leasing na fotowoltaikę – najpopularniejsze obecnie forma finansowania fotowoltaiki, kierowana głównie do przedsiębiorstw. Cechuje się uproszczonymi procedurami oraz minimalnymi wymogami. 

Fotowoltaika Hymon Energy – podsumowanie

Firma bardzo profesjonalnie podchodzi do klienta i swoich usług. Ogromny plus za darmowy audyt, dzięki któremu jest dobierany optymalny dla nas system i finansowanie. Pomoc na każdym etapie instalacji też jest bardzo wygodna. Mały minus za brak kosztów, nawet przybliżonych na stronie firmy, przy wybieraniu firmy znacznie by to skróciło czas, choć z drugiej strony po wypełnieniu formularza dostajemy dokładniejszą ofertę. 


 1. Tomasz

  Hymon całkiem fajnie się rozwija. Ma potencjał. Już jest chyba największą firma instalacyjną w kraju. Tak mi się wydaje. Jak rozmawiałem z ich przedstawicielem, to wspominał że mają chyba 80 ekip montujących. Robi to wrażenie. A jeżeli są tak dobrzy jak Ci co u mnie robili montaż to pełen podziw. Najważniejsze by klient był zadowolony z zysków z instalacji 🙂 Ja jestem.

  Odpowiedz

 2. Marek

  Hymon to firma żerująca na nieświadomych klientach. Robią szybko, jak najtaniej. Po skasowaniu mają klienta gdzieś. U mnie nie założyli optymalizatorów, nie dali dokumentacji, nie uruchomili możliwości oglądania pracy systemu w aplikacji na telefon. Byli mili i sympatyczni do chwili zapłaty. Później nie ma jak wyegzekwować tego za co wzięli pieniądze. Wyjątkowo niesolidna i nieuczciwa firma. NIE POLECAM, zwłaszcza że na rynku jest obecnie wiele firm konkurencyjnych nastawionych na współpracę z klientem.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*