Fotowoltaika Smartsolar – opinie i warunki

fotowoltaika smartsolar opinie i warunki

Smartsolar funkcjonuje na rynku energii już ponad 10 lat. Na początku swojej działalności firma zajmowała się doradztwem efektywności energetycznej oraz sprzedażą energii elektrycznej. Reagując na zapotrzebowanie, firma weszła na rynek OZE (odnawialnych źródeł energii) i oferuje teraz także wdrożenie instalacji fotowoltaicznych. Co zyskamy wybierając Smartsolar jako wykonawcę? Jak wygląda oferta fotowoltaiki w tej firmie?

Oferta fotowoltaiki w Smartsolar

Fotowoltaika jest wykonywana przez Smartsolar kompleksowo, dzięki czemu nie ma potrzeby szukania dodatkowych podwykonawców. Przedsiębiorstwo posiada 25 ekip montażowych, które wykonują około 20 instalacji dziennie! Dodatkowo, Smartsolar importuje i magazynuje podzespoły we własnym zakresie, dzięki czemu nie powinno być problemów z ich dostępnością, a przez to zmniejszy się czas oczekiwania na instalację.

No dobrze, a co składa się na tą kompleksową usługę fotowoltaiki?

 • Audyt techniczny – dzięki niemu wszystkie urządzenia jak i moc instalacji zostanie odpowiednio dobrana.
 • Projekt instalacji oraz pozwolenia – wszystko zostanie wykonane przez profesjonalny zespół, tak aby instalacja działała jak najlepiej dla nas.
 • Dostarczenie podzespołów i montaż – zostanie on wykonany w ustalonym terminie przez jedną z ekip monterskich.
 • Pomoc przy uzyskaniu dofinansowań oraz przy podłączeniu instalacji do sieci.

Mówiąc krótko, wszystko co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania instalacji wykona Smartsolar.

Instalacje są wykonywane z podzespołów najwyższej klasy, uznanych producentów takich jak: LONGi Solar, Sunpower, Seraphim, Trina Solar, REC czy Sunlink. Marki te często znajdują się w branżowych rankingach, a co ważniejsze oferują wysoką wydajność oraz długie gwarancje produktowe i na uzysk energii.

Falowniki/inwertery to także urządzenia od topowych producentów takich jak: Fronius, SolarEdge, Huawei czy Steca.

Gwarancje udzielane przez Smartsolar to: 5 letnia gwarancja montażowa, 15 lat gwarancji na instalacje naziemne oraz od 10 do 30 lat na urządzenia stosowane w instalacjach.

Kto może skorzystać z oferty Smartsolar?

Jeśli boisz się, że nie będziesz mógł skorzystać z oferty firmy, to możesz być spokojny. Smartsolar oferuje swoje usługi wszystkim zainteresowanym osobom czy przedsiębiorstwom.

Fotowoltaika od Smartsolar dla gospodarstw domowych

Fotowoltaika dla domu stanowi największą część wszystkich instalacji. Przysługuje na nią szereg dofinansowań czy ulg podatkowych, dzięki czemu staje się jeszcze atrakcyjniejsza. Dodatkowo można ją połączyć z innymi rozwiązaniami np. pompami ciepła lub magazynami energii, które również znajdują się w ofercie Smartsolar.

Smartsolar – fotowoltaika dla przedsiębiorstw

Z fotowoltaiki dla firmy skorzystają zarówno duże przedsiębiorstwa, wymagające dużej ilości energii lub budujące farmy fotowoltaiczne, ale także mniejsze, którym wystarczy moc mniejsza niż 50 kWp. W obu przypadkach firmy zyskują ekonomicznie, ekologicznie, a także wizerunkowo.

Fotowoltaika dla rolnika od Smartsolar

Fotowoltaika dla rolnika wymaga troszkę innego podejścia, jednak Smartsolar jest również na to przygotowana. Aby instalacje wytrzymały jak najdłużej w dość specyficznych warunkach, urządzenia stosowane w takich miejscach są odporne na amoniak czy mgłę solną (składniki między innymi nawozów rolnych).

Cena instalacji fotowoltaicznej Smartsolar

Koszt instalacji fotowoltaicznej jest zależny od kilku czynników:

 • Wielkości instalacji – oczywiście im większa moc instalacji tym będzie droższa, jednak w przeliczeniu na 1 kWp, cena przy większych instalacjach jest w tym przypadku niższa.
 • Zastosowane urządzenia – podzespoły różnią się od siebie mocą, jakością i niektórymi funkcjami. Im bardziej urządzenie jest zaawansowane tym jego cena będzie wyższa.
 • Miejsca montażu – 20% kosztu instalacji to instalacja podzespołów i ich połączenie. Im bardziej skomplikowany układ tym drożej nas wyniesie. Cena różnić będzie się też w zależności czy instalacja powstaje na dachu czy na gruncie.

Standardowa cena za 1 kWp instalacji fotowoltaicznej waha się od 4.000 do aż 6.000 zł. Ceny systemów od Smartsolar mieszczą się w tym przedziale, ale są wyższe niż u konkurencji i wynoszą od 5.000 do 6.000 zł. Dla przykładu, koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 5,12 kWp z panelami Longi i falownikiem Fronius Symo, kosztuje w Smartsolar 27.821 zł, a oparty na tych samych podzespołach system, ale o mocy 8,96 kWp kosztuje około 45.457 zł.

Ceny są zatem dość wysokie, za to Smartsolar oferuje wygodne formy finansowania fotowoltaiki. Dostępny jest kredyt na fotowoltaikę oraz opcja dla firm – leasing na fotowoltaikę.

Fotowoltaika Smartsolar – wady i zalety

Smartsolar ma wiele pozytywnych opinii za którymi przemawia szereg zalet:

 • 5 – letnia gwarancja na montaż,
 • pomoc w uzyskaniu dofinansowań oraz wygodne formy finansowania fotowoltaiki,
 • jasne zasady współpracy,
 • wiele ekip montażowych.

Jesli chodzi zas o wady fotowoltaiki to można do nich zaliczyć:

 • brak podanych kosztów na stronie,
 • nieco wyższe ceny niż u konkurencji.

Smartsolar jest profesjonalną firmą fotowoltaiczną, dostarczająca kompleksowe rozwiązania. Znalazło się dla niej miejsce w rankingu firm fotowoltaicznych, ze względu na bardzo dobre podzespoły stosowane w instalacjach, oraz ciekawą ofertę, w której znajdziemy również pompy ciepła. Zdecydowalibyście się na Smartsolar?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*