Fotowoltaika Smartsolar – opinie i warunki

fotowoltaika smartsolar opinie i warunki

Smartsolar funkcjonuje na rynku energii już ponad 10 lat. Na początku swojej działalności firma zajmowała się doradztwem efektywności energetycznej oraz sprzedażą energii elektrycznej. Reagując na zapotrzebowanie, firma weszła na rynek OZE (odnawialnych źródeł energii) i oferuje teraz także wdrożenie instalacji fotowoltaicznych. Co zyskamy wybierając Smartsolar jako wykonawcę? Jak wygląda oferta fotowoltaiki w tej firmie?

Oferta fotowoltaiki w Smartsolar

Fotowoltaika jest wykonywana przez Smartsolar kompleksowo, dzięki czemu nie ma potrzeby szukania dodatkowych podwykonawców. Przedsiębiorstwo posiada 25 ekip montażowych, które wykonują około 20 instalacji dziennie! Dodatkowo, Smartsolar importuje i magazynuje podzespoły we własnym zakresie, dzięki czemu nie powinno być problemów z ich dostępnością, a przez to zmniejszy się czas oczekiwania na instalację.

No dobrze, a co składa się na tą kompleksową usługę fotowoltaiki?

 • Audyt techniczny – dzięki niemu wszystkie urządzenia jak i moc instalacji zostanie odpowiednio dobrana.
 • Projekt instalacji oraz pozwolenia – wszystko zostanie wykonane przez profesjonalny zespół, tak aby instalacja działała jak najlepiej dla nas.
 • Dostarczenie podzespołów i montaż – zostanie on wykonany w ustalonym terminie przez jedną z ekip monterskich.
 • Pomoc przy uzyskaniu dofinansowań oraz przy podłączeniu instalacji do sieci.

Mówiąc krótko, wszystko co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania instalacji wykona Smartsolar.

Instalacje są wykonywane z podzespołów najwyższej klasy, uznanych producentów takich jak: LONGi Solar, Sunpower, Seraphim, Trina Solar, REC czy Sunlink. Marki te często znajdują się w branżowych rankingach, a co ważniejsze oferują wysoką wydajność oraz długie gwarancje produktowe i na uzysk energii.

Falowniki/inwertery to także urządzenia od topowych producentów takich jak: Fronius, SolarEdge, Huawei czy Steca.

Gwarancje udzielane przez Smartsolar to: 5 letnia gwarancja montażowa, 15 lat gwarancji na instalacje naziemne oraz od 10 do 30 lat na urządzenia stosowane w instalacjach.

Kto może skorzystać z oferty Smartsolar?

Jeśli boisz się, że nie będziesz mógł skorzystać z oferty firmy, to możesz być spokojny. Smartsolar oferuje swoje usługi wszystkim zainteresowanym osobom czy przedsiębiorstwom.

Fotowoltaika od Smartsolar dla gospodarstw domowych

Fotowoltaika dla domu stanowi największą część wszystkich instalacji. Przysługuje na nią szereg dofinansowań czy ulg podatkowych, dzięki czemu staje się jeszcze atrakcyjniejsza. Dodatkowo można ją połączyć z innymi rozwiązaniami np. pompami ciepła lub magazynami energii, które również znajdują się w ofercie Smartsolar.

Smartsolar – fotowoltaika dla przedsiębiorstw

Z fotowoltaiki dla firmy skorzystają zarówno duże przedsiębiorstwa, wymagające dużej ilości energii lub budujące farmy fotowoltaiczne, ale także mniejsze, którym wystarczy moc mniejsza niż 50 kWp. W obu przypadkach firmy zyskują ekonomicznie, ekologicznie, a także wizerunkowo.

Fotowoltaika dla rolnika od Smartsolar

Fotowoltaika dla rolnika wymaga troszkę innego podejścia, jednak Smartsolar jest również na to przygotowana. Aby instalacje wytrzymały jak najdłużej w dość specyficznych warunkach, urządzenia stosowane w takich miejscach są odporne na amoniak czy mgłę solną (składniki między innymi nawozów rolnych).

Cena instalacji fotowoltaicznej Smartsolar

Koszt instalacji fotowoltaicznej jest zależny od kilku czynników:

 • Wielkości instalacji – oczywiście im większa moc instalacji tym będzie droższa, jednak w przeliczeniu na 1 kWp, cena przy większych instalacjach jest w tym przypadku niższa.
 • Zastosowane urządzenia – podzespoły różnią się od siebie mocą, jakością i niektórymi funkcjami. Im bardziej urządzenie jest zaawansowane tym jego cena będzie wyższa.
 • Miejsca montażu – 20% kosztu instalacji to instalacja podzespołów i ich połączenie. Im bardziej skomplikowany układ tym drożej nas wyniesie. Cena różnić będzie się też w zależności czy instalacja powstaje na dachu czy na gruncie.

Standardowa cena za 1 kWp instalacji fotowoltaicznej waha się od 4.000 do aż 6.000 zł. Ceny systemów od Smartsolar mieszczą się w tym przedziale, ale są wyższe niż u konkurencji i wynoszą od 5.000 do 6.000 zł. Dla przykładu, koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 5,12 kWp z panelami Longi i falownikiem Fronius Symo, kosztuje w Smartsolar 27.821 zł, a oparty na tych samych podzespołach system, ale o mocy 8,96 kWp kosztuje około 45.457 zł.

Ceny są zatem dość wysokie, za to Smartsolar oferuje wygodne formy finansowania fotowoltaiki. Dostępny jest kredyt na fotowoltaikę oraz opcja dla firm – leasing na fotowoltaikę.

Fotowoltaika Smartsolar – wady i zalety

Smartsolar ma wiele pozytywnych opinii za którymi przemawia szereg zalet:

 • 5 – letnia gwarancja na montaż,
 • pomoc w uzyskaniu dofinansowań oraz wygodne formy finansowania fotowoltaiki,
 • jasne zasady współpracy,
 • wiele ekip montażowych.

Jesli chodzi zas o wady fotowoltaiki to można do nich zaliczyć:

 • brak podanych kosztów na stronie,
 • nieco wyższe ceny niż u konkurencji.

Smartsolar jest profesjonalną firmą fotowoltaiczną, dostarczająca kompleksowe rozwiązania. Znalazło się dla niej miejsce w rankingu firm fotowoltaicznych, ze względu na bardzo dobre podzespoły stosowane w instalacjach, oraz ciekawą ofertę, w której znajdziemy również pompy ciepła. Zdecydowalibyście się na Smartsolar?


 1. Paweł

  Droga przez mękę 
  Niestety nie wiem skąd firma Smartsolar posiada tak wysokie miejsce w rankingu firm montujących panele fotowoltaiczne. Podejrzewam, że opinie w internecie piszą jej pracownicy.
  Mój koszmar zaczął się z chwilą wykonania przelewu pieniędzy za zakup instalacji fotowoltaicznej.
  Do chwili wykonania przelewu kontakt z firmą był na wysokim poziomie (lipiec 2021) Instalacja fotowoltaiczna zgodnie z informacją od pana Tomka miała być zamontowana po 25 dniach od zaksięgowania mojej wpłaty (100% kosztów – wiem dałem się przerobić). Niestety ale po kilku tygodniach otrzymałem informację, że smatrsolar nie posiada zamówionych paneli i otrzyma je dopiero za około 5 tygodni. Cóż miałem zrobić – czekam. Otrzymałem informację, że montaż instalacji nastąpi na początku września 2021. Znowu problem – panele firma smartsolar musi przyjąć na magazyn więc termin montażu musimy przesunąć. „24 wrzesień to termin ostateczny w którym zamontujemy panele”
  Droga przez mękę odcinek 2.
  Montaż – koszmaru ciąg dalszy. Informacja jaką otrzymałem – montaż potrwa jeden dzień
  Zaplanowana data montażu 24 wrzesień godz. 8.00 – ekipy brak – ostatni dzień mojego urlopu. Informacja jaką otrzymałem – montaż trwa jeden dzień
  Otrzymałem telefon od szefa ekipy z informacją, że przyjazd jest planowany na godz. 8.00 – faktycznie przyjechali 14.00. Przez 7 godzin nie dali rady postawić stelaża pod panele.
  Dzień następny montażu instalacji – brak złączek łączących panele z mikroinwertetami – czekamy kilka dni na części.
  Montaż zakończony, instalacja działa. Sukces? Niestety kolejna kłoda pod nogi dla firmy smartsolar. Otrzymali moje pełnomocnictwo zgłoszenia instalacji do mojego dostawcy prądu.
  Droga przez mękę część trzecia.
  Pierwsze zgłoszenie smarsolar wykonał prawdopodobnie po 2 tygodniach od zakończenia montażu – zakład energetyczny tego nie potwierdził.
  Po moim telefonie nastąpiło zgłoszenie. Niestety firma smartsolar nie posiada osoby kompetentnej, która potrafi prawidłowo wykonać zgłoszenie.
  Po 2 odrzuconych zgłoszeniach – błędy popełnione przez firmę typu nieponumerowane strony załączników pojawiły się dwukrotnie – otrzymałem informację, że zgłoszenie wysłano po raz trzeci.
  Może po 4 miesiącach – montaż i zgłoszenie będzie zakończone z sukcesem.
  Trzymajcie za mnie kciuki.
  Walka trwa.

  Odpowiedz

  1. Wacek

   Całkowicie podobny treścią problem mam ja .Umowa z sierpnia br . Wpłacona I rata do dzisiaj nie mam
   paneli na dachu. Brak kontaktu telefonicznego na emaile nie odpowiadają . Rozmowa telefoniczna sprowokowana z przedstawicielem samartsolar nie jakiego Marcina przeprowadzona przez osobę trzecią stwierdził że zakontraktowanych paneli samartsolar nie posiada .
   Przekazuję sprawę do kancelarii prawnej i niech ćwiczą.

   Odpowiedz

   1. Lidia

    Dzień dobry,

    Też się dałam wrobić i nie wiem co dalej? Po wpłaceniu zaliczki – 23.10 koniec z kontaktem. Dodzwonić się nie sposób. Czy Panu wreszcie wykonali tą instalację? Nie wiem co mam robić. Proszę się odezwać.
    Pozdrawiam,

    Lidia

    Odpowiedz

 2. Jacek

  Niestety nie mogę na tą chwilę nic dobrego powiedzieć nt tej firmy. Dopóki nie wpłaciłem zaliczki i nie zaciągnąłem kredytu bankowego za ich pośrednictwem to wszystko było przysłowiowe „cacy”..ale teraz już od miesiąca (umowa podpisana 29.09.2021) mam problem z realizacją inwestycji, a zacząłem spłacać już kredyt. Ciągle chcą zmieniać mi warunki umowy w zakresie urządzeń na gorsze dla mnie rozwiązania i są zdziwieni, że nie chcę gorszych rozwiązań za te same pieniądze i nie przyjmują kompromisowych rozwiązań tej sytuacji, jeżeli nie są to ich niekorzystne propozycje…jak widzę to chyba sprawa skończy się w sądzie.

  Odpowiedz

 3. Solar STAG

  Przed montażem warto poszukać, popytać. Można wybrać firmę godną zaufania, z kapitałem, działającą na rynku od wielu lat…

  Odpowiedz

 4. Leszek Nowacki

  Zdecydowanie odradzam tę firmę. Opóźnienie prawie dwa miesiące.
  Zero kontaktu.Infolinia nie działa. Po pół godzinnym słuchaniu muzyki rozłącza połączenie. Gdy jakimś cudem udało się połączyć z pracownikami, którzy zwodzą i oszukują i tak nie udało się uzyskać żadnej sensownej informacji. Firma po długiej batalii przysłała niekompletną instalację i instalatorów, którzy i tak nie mogli nic zainstalować z powodu braku części. Jeżeli ktoś ma czas użerać się z tak nierzetelną i nieprofesjonalną firmą to życzę owocnej współpracy. Radziłbym poszukać także dobrego prawnika, bo firma smartsolar to hochsztapler wyłudzająca pieniądze.

  Odpowiedz

 5. MAREK

  OSZUSCI I ZŁODZIEJE. AUDYTY ROBIĄ PODSTAWIENI LUDZIE, ZAZWYCZAJ KTOS Z FIRMY MONTUJĄCEJ INSTALACJE, NIE PŁACĄ PODWYKONAWCOM, JEDEN WIELKI BURDEL, GWARANCA TO TYLKO NA PAPIERZE. ODRADZAM. MIJAJCIE Z DALEKA!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz

 6. Jarosław

  Też już czekam dwa miesiące. Połowa podzespołów przyjechała a druga pomimo przekroczenia terminu dostawy – NIE

  Odpowiedz

 7. Marek

  Firma dramat bardzo słaby kontakt co by nie napisać zerowy. Od 17.03 kompletują zamówienie. Termin mija w tym tygodniu. Nie polecam.
  Szukam osoby u których firma smartsolar nie wywiązała sie należycie z umowy.
  Kontak marek.-m@o2.pl
  Proponuje wspólny wniosek do sady oraz do uokik

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*