Multimedia Energia – oprócz Internetu, telewizji, czy telefonu, teraz także oferuje prąd dla domu i firm!

multimedia logo

Multimedia Energia

Nadszedł czas, by spojrzeć na kolejnego sprzedawcę prądu. Tym razem wybrałem firmę, która mniej jest znana ze sprzedaży prądu, a bardziej z usług multimedialnych takich jak telewizja, Internet, telefon, czy VOD (wideo na żądanie). Nie powinno nas to wcale dziwić, rynek energetyczny coraz bardziej się rozwija, a co za tym idzie coraz więcej przedsiębiorstw zaczyna się nim interesować i w niego inwestować. Multimedia rozpoczęła sprzedaż prądu w 2014 r., oferując go pilotażowo swoim dotychczasowym klientom w trzech wybranych miastach. Obecnie prąd od Multimedia Energia możemy już zakupić niezależnie od miejsca naszego zamieszkania. A jako że usługi tego sprzedawcy są dostępne dla wszystkich, to warto zapoznać się bliżej z tą firmą i jej ofertą sprzedaży prądu dla domu i dla firm.

Multimedia Energia – działalność

Multimedia Polska Energia Sp. z o.o. to firma, która zajmuje się sprzedażą prądu, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Jest ona częścią Grupy Multimedia Polska, która może pochwalić się 825 000 klientami, którym zapewnia usługi Internetu, telefonu, telewizji oraz VOD. Multimedia Polska Energia powstała w związku z prowadzoną przez Grupę strategi „krok przed konkurencją”, która na celu ma wyjście na przeciw potrzebom konsumentów łącząc ofertę multimedialna z energią elektryczną, która je zasila.

Certyfikat Energii Towarzystwa Obrotu EnergiąSprzedaż prądu przez tą firmę rozpoczęła się w 2014 r., kiedy to pilotażowo prąd zaczął być sprzedawany w trzech miastach – Łodzi, Częstochowie oraz w Toruniu. Koncesję wydaną przez Prezesa Regulacji Energetyki o numerze OEE/764/23211/W/DRE/2013/ŁG na sprzedaż prądu, Multimedia Energia uzyskała rok wcześniej, a dokładnie 30.12.2013 r. Warto też zauważyć, że firma jest Certyfikowanym Sprzedawcą Energii Towarzystwa Obrotu Energią.

Multimedia Energia – prąd dla domu

Dla domu, Multimedia oferuje nam pakiet prądu, razem z 6 żarówkami LED 6W (4 żarówki Kobi LED MB 6W E27 i 2 żarówki Kobi LED MB 6W E14). Według obliczeń sprzedawcy, możemy zaoszczędzić 420 zł na wymianie żarówek. Te obliczenia zostały wykonane przy założeniu zużycia 2300 kWh rocznego zużycia energii przy korzystaniu z taryfy G11 i podpisania umowy na 36 miesięcy. Multimedia użyła kalkulatora energii elektrycznej od Urzędu Regulacji Energetyki, porównując swoją ofertę do średniej ceny sprzedaży prądu dostępnego według tego kalkulatora na dzień 01.09.2015, ale warto jeszcze dodać, że nie brała pod uwagę opłat za gwarancję stałej ceny, opłat handlowych i opłat za dystrybucję.

Oferta z żarówkami dostępna jest na 3 lub 4 lata i mamy wybór między taryfą G11,G12 i G12w, a także G13. Jeżeli nie wiecie która taryfa jest dla Was najlepsza, to przeczytajcie ten artykuł. Ceny prezentują się następująco we wspomnianej ofercie:

multimedia - oferta dla domu

Jak widzimy, ceny przy umowie na 36 miesięcy są trochę wyższe, lecz po okresie obowiązywania umowy, możemy poszukać kolejnej, bardziej atrakcyjnej promocji. Bardzo ciekawym bonusem są też żarówki LED, która faktycznie mogą nam pomóc w uzyskaniu oszczędności za prąd. Nie jestem co prawda pewien, czy można się sugerować wyliczeniami Multimedii, gdyż średnia cen z porównywarki nie jest aż tak atrakcyjna jak najlepsze oferty sprzedaży prądu, jednak na pewno lepiej korzystać z takich żarówek, niż z tradycyjnych.

Jeżeli nie jesteście zdecydowani, czy właśnie ten sprzedawca zapewni Wam najniższe ceny prądu, to polecam skorzystanie z najaktualniejszej z porównywarek cen prądu – enerad.pl.

Multimedia Energia – prąd dla firmy

Multimedia Energia Polska oferuje także sprzedaż prądu dla firm. Obiecuje nam nie tylko energię elektryczną, ale także rozwiązania telekomunikacyjne. Dodatkowo zapewnioną mamy gwarancję ceny do roku 2017. Jednakże z przykrością muszę stwierdzić, że nie zostały upublicznione przez tego sprzedawcę ceny za prąd. Czemu tak jest? Możliwe, że Multimedia ma dla nich jakąś specjalną indywidualną ofertę, ale podejrzewam, że tak nie jest i tym działaniem po prostu chcą zachęcić klientów biznesowych do kontaktu. Bo właśnie do zakładki kontaktu jesteśmy przenoszeni, w przypadku naciśnięcia na stronie „Sprawdź co możemy zaoferować Twojej firmie!”. Sprawdzić możemy, ale dopiero jak skontaktujemy się z tym sprzedawcą za pomocą formularza na stronie lub w inny podany przeze mnie sposób poniżej.

Inną alternatywą jest skorzystanie po prostu z porównywarki cen prądu dla firm i poznaniu najlepszych ofert dla naszej działalności.

Multimedia Energia – reklamy

Jeżeli jesteśmy ciekawi, w jaki sposób reklamuje się ten sprzedawca, to możemy zerknąć na jego kanał na youtube. Jest on jednak wspólny dla całej firmy, co oznacza, że znajdziemy na nim głównie reklamy filmów i seriali, oraz Internetu od Multimedii. Jeżeli jednak dobrze poszperamy, to także wyszukamy kilka reklam oferty sprzedaży prądu.

Powyżej widzimy jedną z nich. Multimedia Energia obiecuje nam oszczędności, które uzyskamy dzięki wybraniu ich usług. Dodatkowo oferowana jest opcja gwarancji ceny na 4 lata. Sprzedawca uświadamia również mniej wtajemniczonych, że zmiana sprzedawcy nie wiąże się z zmianami licznika, instalacji elektrycznej czy też jakimikolwiek przerwami w dostawie prądu. Jedyne co musimy zrobić, to przyjść z ostatnią fakturą za prąd do biura klienta, lub zadzwonimy na infolinię. Reklama kończy się hasłem „To jasne, że sprzedajemy prąd”, co ma nas na dobre przekonać, że Multimedia, to już nie tylko usługi multimedialne, ale także prąd.

Multimedia Energia – kontakt

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na ofertę tego sprzedawcy, albo chcemy się po prostu jeszcze czegoś dowiedzieć, możemy skorzystać z jednego z kilku sposobów na kontakt:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*