Fotowoltaika PV Poland – opinie i warunki

PV Poland jest stosunkowo młodą firmą, która jednak systematycznie staje się coraz silniejsza na rynku fotowoltaiki. Wielu klientów indywidualnych i biznesowych zaufało PV Poland. Firma jest wyróżniana w różnych branżowych zestawieniach, a jej klienci cenią sobie kontakt i jakość wykonania fotowoltaiki oraz pomp ciepła. Czym jeszcze wyróżnia się PV Poland?

Oferta fotowoltaiki w PV Poland

Firma PV Poland ma ciekawe korzenie. Narodziła się ona bowiem z Krajowego Instytutu Energetyki Rozproszonej (KIER), który zajmował się przeprowadzaniem audytów, analiz i ekspertyz w zakresie energetyki. Firma ta postanowiła jednak rozszerzyć swoje działania o możliwość montażu instalacji fotowoltaicznej. Tak powstało PV Poland. Firma ta doskonale łączy wiedzę teoretyczną z fachowym wykonaniem. Jak dokładnie wygląda instalacja z PV Poland?

Jak już wcześniej wspomniałem firma jest znana z dobrego kontaktu z klientami, a także z jakości wykonania. Kolejnymi zaletami jest stosowanie w swoich instalacjach wysokojakościowych komponentów firm takich jak Huawei czy SolarEdge. W ramach oferty PV Poland, która jest bardzo dobrze przemyślana, otrzymamy:

 • bezpłatny audyt techniczny – dzięki niemu dowiemy się ile zyskamy dzięki fotowoltaice,
 • projekt instalacji – uwzględniający wszystkie potrzeby klienta,
 • wsparcie w uzyskaniu finansowania – PV Poland pracuje w tym zakresie z rzetelnymi instytucjami,
 • montaż – profesjonalny i fachowy, do odbioru instalacji przyjeżdża specjalista z UDT,
 • przyłączenie fotowoltaiki do sieci – PV Poland bierze w tym przypadku formalności na siebie,
 • 30 – letnią gwarancję – dotyczącą instalacji fotowoltaicznej i uzysku energii.

Inne usługi PV Poland

Na fotowoltaice usługi PV Poland się nie kończą! Firma przygotowała ponadto ofertę na pompy ciepła. Jest to bardzo ciekawe, gdy firmy zajmują się więcej niż jednym rozwiązaniem OZE. Pompy ciepła korzystają z ciepła znajdującego się w otoczeniu (ziemi, powietrza i wody). Jest to alternatywne źródło ogrzewania domu, pozwalające ograniczyć spalanie, a jeśli połączyć pompę ciepła z fotowoltaiką, ogrzewanie jest praktycznie darmowe. Za dodatkowe rozwiązania OZE zawsze należy się plus!

Kto może skorzystać z oferty PV Poland?

Oferta instalacji fotowoltaiki PV Poland jest dostępna dla każdego, kto jest zainteresowany odnawialną energią ze słońca. Jak to wygląda w poszczególnych przypadkach?

Fotowoltaika od PV Poland dla gospodarstw domowych

Jak w większości firm, fotowoltaika dla domu w PV Poland stanowi większą część wykonywanych instalacji. Ciekawą opcją od PV Poland jest “Fotowoltaika – testuj przez rok”, w ramach której możemy korzystać z instalacji przez tytułowy rok, a jeśli efekty nas nie zadowolą zrezygnować z niej.

PV Poland – fotowoltaika dla przedsiębiorstw

Klienci biznesowi chętnie korzystają z usług PV Poland z kilku względów. Pomoc w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki, profesjonalny audyt czy jakość wykonania, to sprawy, które cenią firmy. Dodatkowo PV Poland może podjąć się różnych rodzajów inwestycji i stworzyć np. farmę fotowoltaiczną, fotowoltaikę na gruncie, dachu lub elewacji budynku.

Fotowoltaika dla rolnika od PV Poland

Również rolnicy czy ogrodnicy chętnie sięgają po usługi PV Poland. Osobom tym szczególnie zależy na jakości środowiska, którą może podnieść fotowoltaika. Dodatkowo będzie ona przynosiła korzyści ekonomiczne, w postaci niższych rachunków za energię elektryczną, co jest szczególnie korzystne w perspektywie rosnących cen prądu.

Cena instalacji fotowoltaicznej PV Poland

Niestety firma nie podaje żadnych przykładowych cen na swoje instalacje, a także nie udostępnia na stronie narzędzia, które mogłoby przybliżyć koszt fotowoltaiki. Bardzo nie lubię takiego zabiegu, ponieważ wymusza to na nas skontaktowanie się i podanie danych przed otrzymaniem choćby przybliżonej ceny.

Przynajmniej kwestie finansowania są podane i to dość konkretnie. PV Poland udostępnia kilka form finansowania instalacji fotowoltaicznej:

 • kredyt na fotowoltaikę – PV Poland współpracuje w tym przypadku m. in. z BGŻ BNp Paribas. Jest to opcja skierowana do szerokiego grona inwestorów – osób fizycznych, przedsiębiorstw czy rolników.
 • Leasing na fotowoltaikę – to opcja dla firm. Dzięki niej nie muszą one angażować własnych środków, a jednocześnie mogą korzystać z dobrodziejstw energii słonecznej.
 • Abonament na fotowoltaikę – jest to opcja dla gospodarstw domowych. Rata jest tak dobrana, aby nie przekraczać miesięcznych rachunków za prąd, dzięki czemu nie odczuwamy różnicy. Po spłacie, instalacja przechodzi na naszą własność ze wszystkimi korzyściami jakie daje.

Pozostaje jeszcze oczywiście wyłożyć za całość z własnej kieszeni, ale to jest raczej oczywista sprawa 😉

Firma PV Poland postarała się w kwestii finansowania, na dodatek dba także o informacje dotyczące dofinansowań do fotowoltaiki. A więc wszyscy klienci mogą być pewni, że PV Poland doradzi i pomoże wybrać najlepsze dofinansowanie, aby jak najbardziej obniżyć koszt instalacji. Warto przypomnieć, że jeśli chodzi o dotacje jest w czym wybierać: Mój Prąd, Czyste Powietrze, Energia Plus czy Agroenergia. Do tego dochodzą wszelkie programy lokalne.

Fotowoltaika PV Poland – wady i zalety

Zalety fotowoltaiki PV Poland:

 • opcja rocznego testowania instalacji,
 • szeroki wybór opcji finansowania,
 • pomoc w uzyskaniu dofinansowań,
 • gwarancja fachowego montażu, zapewniona przez specjalistę z UDT,
 • dodatkowe usługi – pompy ciepła,
 • wysokiej klasy podzespoły,
 • długa, 30 – letnia gwarancja,
 • przemyślana oferta.

Firma posiada wiele zalet, o czym świadczą również opinie jej klientów. Z wad fotowoltaiki PV Poland można podać przede wszystkim brak podanych przykładowych kosztów instalacji oraz dokładniejszych informacji na temat podzespołów. Mimo tego, firma PV Poland wydaje się być “opcją dla każdego”, kto chce posiadać u siebie fotowoltaikę.


 1. Paweł

  Dzień dobry.

  Proszę o pilny kontakt w sprawie fotowoltaiki – jeżeli można prosić pod nr tel. 727-90-10-90
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz

 2. Michał

  Jednak trzeba polegać na opiniach klientów!
  Dzisiaj po trzy miesięcznym doświadczeniu z firmą PV Poland nigdy bym nie dokonał zakupu instalacji fotowoltaicznej w tej firmie. Wyjątkowo nieprofesjonalne podejście, brak kontaktu, ignorowanie monitów, niedotrzymywanie terminów, handlowiec po podpisaniu umowy nie odbiera telefonów!!!!!!
  Bezimienne lakoniczne i ogólnikowe odpowiedzi e-mail. W moim przypadku opóźnienie w montażu jest ponad dwu miesięczne. Instalacja miała nastąpić po 6 tygodniach od podpisania umowy, dzisiaj jest już ponad 14 tygodni i nawet nie mogę się doprosić jakiegokolwiek kontaktu z kompetentną osobą. Brak dostępu do jakichkolwiek osób funkcyjnych!!!!

  ================ ZDECYDOWANIE NIE POLECAM ==================

  Odpowiedz

 3. Katarzyna

  Niestety mam takie samo doświadczenie z firmą PV Poland,
  po podpisaniu umowy we WRZEŚNIU do dzisiaj tj. do 2.01.2022 firma nie wywiązała się z umowy. Kontakt z infolinią to czysta farsa, nie dostaję żadnych wiążących informacji, dostałem już informację ze jestem pierwsza w kolejce, że instalacja będzie wykonana do końca grudnia, oczywiście nie została. Najwyraźniej infolinia ma informację żeby grać na zwłokę. Na maile firma nie odpowiada. Nie polecam, najwyraźniej firma postawiła na szybki zarobek przed zmianą przepisów, pewnie źle się to skończy dla tych którzy zdecydowali się na ofertę tej firmy. Nie polecam.

  Odpowiedz

 4. ryszard

  firma jedno wielkie nieporozumienie – we wrześniu 2021 r wpłaciłem ponad 30 000 zł i do dnia dzisiejszego nie mam uruchomionej instalacji. Ponad 7 miesięcy i firma pomimo konieczności realizacji umowy do 90 dni (zgodnie z zobowiązaniem w „Warunkach Ogólnych umowy” – nie umie podłączyć urządzeń. Proszę mi pokazać tak nierzetelną inną firmę na rynku fotowoltaiki?. Obchodzić szerokim łukiem.

  Odpowiedz

 5. Marek pawlak

  wybitnie niekompetentna firma.
  Instalacja założona ponad dwa miesiące temu . Do tej pory robi tylko za obciążenie dachu . Nic nie produkuje bo zgłoszenie dziwnym trafem nie dotarło do enei . człowiek niby fachowiec od tych spraw telefon odbiera średnio raz w tygodniu i to raczej przez przypadek . ma wysyłać maile do enei , zapomina ma wywalone na wszystko .
  na infolinii nikt nic nie wie bo to nie oni się tym zajmują mam sobie dzwonić do niego a nie im zawracać gitarę
  Odradzam i zaczynam rozmowę z prawnikiem w sprawie rozwiązania umowy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*