Fotowoltaika Sunday Polska – opinie i warunki

Fotowoltaika Sunday Polska - opinie i warunki

Instalacje fotowoltaiczne coraz częściej są spotykane w Polsce. Sunday Polska jest jedną z firm zajmujących się montażem systemów fotowoltaicznych, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Z oferty firmy skorzystały już setki klientów. Jak wygląda oferta Sunday Polska? Czy warto wybrać tę firmę? Sprawdziłem informacje o niej dla Was!

Oferta fotowoltaiki w Sunday Polska

Firma Sunday Polska rozwija się już od 2015 roku. Przedsiębiorstwo szczyci się liczbą 15.000 zadowolonych klientów, dla których wykonali systemy słoneczne o łącznej mocy ponad 80 MW! Firma posiada w sumie ponad 1.000 pracowników, zawsze gotowych pomóc w sprawie instalacji fotowoltaicznej.

Co zapewnia Sunday Polska w ramach swoich usług? Zobaczmy:

 • darmowy audyt techniczny – pozwoli on najlepiej poznać nasze potrzeby, dobrać optymalną moc instalacji oraz podzespoły,
 • projekt instalacji,
 • pełną dokumentację,
 • montaż instalacji,
 • pomoc w podłączeniu fotowoltaiki do sieci, a także w uzyskaniu dofinansowania,
 • monitorowanie instalacji za pomocą WIFI,
 • obsługę serwisową.

Otrzymujemy zatem kompleksowe rozwiązanie, które wykona dla nas profesjonalna firma. Sunday Polska to nie tylko jakość wykonania i dobre podejście. Firma stawia też na urządzenia wysokiej klasy. Panele fotowoltaiczne używane przez Sunday Polska pochodzą od chińskiego producenta Astronergy, który od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Moduły tej firmy są cenione za dobry stosunek jakości do ceny. Warto dodać, że panele tego producenta posiadają 12-letnią gwarancję produktową, a także 25-letnią gwarancję na uzysk energii wyższy niż 80%.

Inne usługi Sunday Polska

W ofercie Sunday Polska znajdziemy również inne rozwiązania niż tylko fotowoltaika. Jednym z nich są pompy ciepła, czyli źródło ciepła korzystające z odnawialnej energii. Urządzenie to wykorzystuje ciepło z otoczenia (wody, gruntu czy powietrza), a następnie transportuje je do naszego domu. Warto zaznaczyć, że pompy ciepła bardzo dobrze współgrają z fotowoltaiką.

Firma oferuje także montaż ładowarek do samochodów elektrycznych, a także instalacje klimatyzacji.

Kto może skorzystać z oferty Sunday Polska?

Usługi oferowane przez Sunday Polska są dostępne dla każdego klienta, czy to indywidualnego, czy biznesowego. A jak to wygląda przy konkretnych grupach?

Fotowoltaika od Sunday Polska dla gospodarstw domowych

Instalacje fotowoltaiczne dla domu to najczęściej wykonywane systemy w Sunday Polska, podobnie zresztą jak u większości firm związanych z energią słoneczną. Firma ma duże doświadczenie w montażu instalacji fotowoltaicznych. W każdym miesiącu wykonuje ich około 1.000 w całej Polsce, dzięki czemu możemy mieć pewność, że instalacja będzie wykonana prawidłowo.

Sunday Polska – fotowoltaika dla przedsiębiorstw

Również fotowoltaika dla firm nie jest obca Sunday Polska. Z usługi przedsiębiorstwa skorzystało bowiem już wielu klientów biznesowych. Cenią oni sobie profesjonalne podejście Sunday Polska oraz wysoką jakość wykonania instalacji, połączoną z dobrymi podzespołami.

Fotowoltaika dla rolnika od Sunday Polska

Fotowoltaika dla rolnika niesie jeszcze więcej korzyści, w końcu jakość środowiska jest ważna do uprawy roślin czy zwierząt. Poza poprawą jakości powietrza, fotowoltaika zwiększa opłacalność prowadzenia roli, poprzez znaczne zmniejszenie kosztów związanych z energią elektryczną. Biorąc pod uwagę fakt, że ceny prądu rosną, montaż paneli słonecznych z Sunday Polska nabiera jeszcze większego sensu.

Cena instalacji fotowoltaicznej Sunday Polska

Koszt instalacji fotowoltaicznej zależy od wielu czynników:

 • rozmiaru instalacji,
 • miejsca montaż,
 • komponentów użytych w instalacji,
 • stopnia złożoności projektu.

Przez różnorodność warunków miejsc montażu, wiele firm nie decyduje się na podanie konkretnych kosztów na swoich stronach. Podobnie postąpiło Sunday Polska – na stronie firmy nie znajdziemy żadnej informacji na temat kosztów instalacji fotowoltaicznych. Jedynym wyjątkiem jest koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 5 kW. Na stronie Sunday Polska koszty montażu takiej instalacji to około 26.500 zł i według ich wyliczeń, instalacja zwróciłaby się po około 10 lat.

Aby uzyskać dokładniejsze informacje o cenach zestawów, trzeba skontaktować się telefonicznie lub mailowo z firmą, co wiąże się z udostępnianiem swoich danych. Nie jest to coś, co lubię, jednak dzięki temu możemy otrzymać indywidualny i znacznie dokładniejszy kosztorys, niż gdyby było to podane na stronie.

Finansowanie fotowoltaiki w Sunday Polska

Jeżeli chodzi o dostępne formy finansowania, to są dostępne dwie opcje oprócz gotówki:

 • Kredyt na fotowoltaikę – Sunday Polska współpracuje w tym zakresie z takimi bankami jak: Alior Bank, Credit Agricole czy Bank Ochrony Środowiska. Dzięki preferencyjnym finansowaniom dla OZE, pokrycie kosztów inwestycji jest dostępne praktycznie dla każdego.
 • Leasing na fotowoltaikę – jest to opcja przeznaczona dla firm. Jest to sposób na rozwinięcie firmy, bez angażowania na raz wysokich środków własnych. Dzięki temu firmy mogą od razu czerpać zyski z instalacji fotowoltaicznej, a raty leasingu wrzucać przez kilka lat w koszty własne, obniżając w ten sposób kwotę podatku.

Dofinansowanie do fotowoltaiki w Sunday Polska

To również jest punkt warty uwagi. Sunday Polska pomaga uzyskać dofinansowania z różnych programów. Firma załatwia za nas wiele formalności lub je nam ułatwia. Dzięki temu uzyskanie wsparcia finansowego z takich programów jak Mój Prąd czy Czyste Powietrze jest znacznie prostsze. Firmy również mogą skorzystać, istnieje w końcu Energia Plus, które jest dofinansowaniem bezpośrednio kierowanym do tej grupy klientów.

Fotowoltaika Sunday Polska – wady i zalety

Każda oferta ma swoje wady i zalety, jak wyglądają one w przypadku Sunday Polska?

Zalety fotowoltaiki Sunday Polska:

 • kilka opcji finansowania,
 • szeroka, kompleksowa oferta,
 • wsparcie posprzedażowe,
 • obsługa serwisowa,
 • wysoka jakość podzespołów,
 • monitoring instalacji za pomocą WIFI.

Wady fotowoltaiki Sunday Polska:

 • Brak szczegółowych informacji na temat kosztów instalacji fotowoltaicznej, przed kontaktem z firmą.

Moja opinia o fotowoltaice Sunday Polska

Podzespoły zastosowane w instalacji Sunday Polska pochodzą od czołowych producentów międzynarodowych i posiadają wystarczająco długie gwarancje. Nie bez powodu firma wykonała tak dużo instalacji (ponad 80 MW łącznej zainstalowanej mocy). Niestety znów na stronie nie ma wzmianki o cenach konkretnych zestawów, co niestety wymusza na nas kontakt z firmą, jeśli jesteśmy zainteresowani ich usługami. Firma oferuje takie formy finansowania jak kredyt czy leasing na fotowoltaikę. Sunday Polska jest solidną propozycją (znalazła się w moim rankingu firm fotowoltaicznych, a także w wielu innych tego typu zestawieniach) i jeśli szukacie instalatora dla siebie, powinniście sprawdzić ich ofertę.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*