Fotowoltaika FlexiPower Group – opinie i warunki

Fotowoltaika szturmem rozprzestrzenia się w całej Polsce, a łączna moc zainstalowanych systemów wynosiła aż 5,357 MW! Jedną z firm, która przyczynia się do rozpowszechniania tego rozwiązania jest FlexiPower Group. Firma wykonała już tysiące instalacji w całej Polsce, zdobywając duże doświadczenie. Jak wygląda fotowoltaika FlexiPower Group? Co jeszcze firma ma do zaoferowania? Zobaczmy!

Oferta fotowoltaiki w FlexiPower Group

Firma FlexiPower Group funkcjonuje na rynku energii słonecznej od 2007 roku. Na początku skupiała się ona głównie na kolektorach słonecznych, z czasem jednak znacznie rozbudowała swoją ofertę. FlexiPower Group stawia na najwyższą jakość zarówno względem wykonania, jak i produktów. Do instalacji fotowoltaicznych firma używa takich podzespołów jak:

Wszystkie produkty są tutaj najwyższej klasy i gwarantują niezawodność na długie lata.

Jeśli chodzi o obsługę przez FlexiPower Group również jest najwyższej klasy, a montując z tą firmą zyskujecie:

 • dopasowany do waszych potrzeb projekt instalacji,
 • szybki i profesjonalny montaż,
 • pomoc w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki,
 • wsparcie na każdym etapie wdrażania instalacji fotowoltaicznej.

FlexiPower Group to nie tylko fotowoltaika, w swojej ofercia firma posiada także inne rozwiązania OZE.

Inne usługi FlexiPower Group

Firma oprócz szerokiej oferty fotowoltaiki, obejmującej małe i duże instalacje słoneczne, a także farmy fotowoltaiczne, posiada także pompy ciepła oraz stacje ładowania.

Pompa ciepła to rozwiązanie służące głównie do ogrzewania domu. Do swojego działania wykorzystuje energię pozyskaną z otoczenia (ziemia, woda i powietrze), a jedynie 25% energii musi pochodzić z innego źródła energii, aby zasilić sprężarkę. Urządzenia z jakich korzysta FlexiPower Group pochodzą od takich producentów jak: Ariston, OEM Energy czy Mitsubishi Electric.

Kto może skorzystać z oferty FlexiPower Group?

Oferta firmy FlexiPower Group jest skierowana do wszystkich, którzy są zainteresowani rozwiązaniami OZE. Prócz najczęstszych klientów takich jak osoby indywidualne, firmy czy rolnicy, FlexiPower Group zrealizowało wiele zleceń dla gmin czy szkół, zdobywając dzięki temu szerokie doświadczenie w różnych warunkach montażowych.

Fotowoltaika od FlexiPower Group dla gospodarstw domowych

Większość instalacji fotowoltaicznych wykonywanych przez FlexiPower Group to fotowoltaika dla domu. Instalacja słoneczna jest dobrym wyjściem do zmiany ogrzewania na pompę ciepła – te dwa systemy bardzo dobrze razem współpracują.

FlexiPower Group – fotowoltaika dla przedsiębiorstw

Oferta dla biznesu w FlexiPower Group opiera się głównie na fotowoltaice dla firm i stacjach ładowania. Rozwiązania te pozytywnie wpływają na wizerunek firmy, a także pomagają oszczędzić na rachunkach za energię oraz transport, maksymalizując w ten sposób zyski z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.

Fotowoltaika dla rolnika od FlexiPower Group

Działalność gospodarcza jest w pewien sposób uzależniona od jakości środowiska, zatem fotowoltaika dla rolnika ma jeszcze więcej zalet. Dodatkowo FlexiPower Group oferuje dzierżawę gruntu pod farmę fotowoltaiczną, z czego można czerpać pasywny zysk.

Cena instalacji fotowoltaicznej FlexiPower Group

Niestety, ale firma FlexiPower Group nie udostępnia nigdzie cen za oferowane usługi, ani narzędzia dzięki, któremu można by ocenić koszty. Zatem aby poznać ceny, jesteśmy zmuszeni skontaktować się z firmą, co za tym idzie podać nasze dane i wyrazić zgodę na ich przetwarzanie. Zawsze jest to na minus, gdy nie można porównać sobie w prosty sposób cen z innymi firmami, np. z rankingu firm fotowoltaicznych.

Plus dla FlexiPower Group należy się jednak za organizowania promocji, np. program poleceń, dzięki któremu zyskać mogą obie strony, czyli osoba polecająca i ta ,której firma została polecona. Ponadto firma posiada jeszcze dobrze rozbudowany system finansowania:

 • kredyt na fotowoltaikę – dla osób, które nie chcą angażować własnych środków,
 • leasing na instalację fotowoltaiczną – opcja finansowania dla firm.

W sprawach finansowania fotowoltaiki FlexiPower Group współpracuje m.in. z: Bank Credit Agricole, Santander, Millennium Leasing czy Pekao Leasing.

Aby jak najbardziej obniżyć rachunek za instalację fotowoltaiczną FlexiPower Group pomaga w uzyskaniu dofinansowania na fotowoltaikę. Pomoc można uzyskać do takich programów jak: Mój Prąd, Czyste Powietrze czy Agroenergia.

Fotowoltaika FlexiPower Group – wady i zalety

FlexiPower Group ma wiele zalet:

 • szeroka i przemyślana oferta, łącząca wiele rozwiązań OZE,
 • duże doświadczenie – firma działa od 2007 roku,
 • najwyżej klasy podzespoły,
 • różne formy finansowania i wsparcie w uzyskaniu dofinansowania,
 • sprawna realizacja inwestycji.

Niestety znajdzie się też wada, która jest dość niewygodna:

 • brak możliwości oszacowania kosztów bez kontaktu z firmą,

FlexiPower Group jest solidną firmą z dużym doświadczeniem, która w przemyślany sposób skonstruowała ofertę, dzięki której możemy kompleksowo wyposażyć swoje gospodarstwo. Brakuje mi jednak bardzo mocno chociaż przybliżonych kosztów instalacji.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*