Fotowoltaika Alians OZE – opinie i warunki

Instalacji słonecznych pojawia się w kraju coraz więcej, podobnie jak jej wykonawców. Dlatego wyszukuje i sprawdzam poszczególne firmy dostępne w Polsce. Firma Alians OZE jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce, oferujących fotowoltaikę. Wykonawca w moim rankingu firm fotowoltaicznych plasuje się na pierwszym miejscu, pojawia się także w innych tego typu zestawieniach. Czym jego oferta wyróżnia się na tle konkurencji? Jak przedstawia się fotowoltaika w Alians OZE? Przekonajmy się!

Oferta fotowoltaiki w Alians OZE

Alians OZE zajmuje się przede wszystkim instalacjami fotowoltaicznymi. Firma cieszy się dobrą opinią wśród klientów, ze względu na ich podejście, szczegółowe informacje na temat fotowoltaiki, audyty oraz wsparcie na każdym etapie realizacji.

Na stronie firmy znajdziemy kalkulator fotowoltaiczny, który ułatwia zapoznanie się z kosztami instalacji fotowoltaicznej. Alians OZE udziela wyjątkowej gwarancji, mianowicie startu prac w przeciągu 10 dni od wpłacenia zaliczki za instalację. Jeśli się nie wywiąże z tego, obniża rachunek za instalację o 100 zł za każdy dzień zwłoki. Przebieg instalacji fotowoltaiki z Alians OZE jest bardzo prosty:

 • Audyt i przygotowanie projektu – są to początkowe kroki, podczas których ustala się zapotrzebowanie na energię oraz ustala jak ma wyglądać instalacja (moc, koszty, urządzenia). Gdy wszystko jest dogadane, następuje podpisanie umowy.
 • Montaż – po podpisaniu umowy i ustaleniu terminu, ekipa monterska zabiera się do pracy. Może to trwać do kilku dni w zależności od wielkości instalacji i jej skomplikowania.
 • Odbiór instalacji – po zakończeniu montażu Alians OZE przekazuje Wam dokumentację oraz informacje o instalacji słonecznej.
 • Pomoc w formalnościach – po oddaniu instalacji, Alians OZE pomaga podłączyć ją do sieci oraz uzyskać dofinansowanie, między innymi z programu Mój Prąd.

Inne usługi Alians OZE

Na fotowoltaice nie kończą się usługi Alians OZE, choć kolejne rozwiązania są z nią związane. Firma oferuje bowiem możliwość ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznej, a także mycie paneli słonecznych, dla ich bezpieczeństwa i wydajności. Dodatkowo w ofercie znajdziemy możliwość montażu pieca indukcyjnego, sprzężonego z fotowoltaiką, co może zapewnić tanie ogrzewanie domu.

Kto może skorzystać z oferty Alians OZE?

Z usług Alians OZE może skorzystać praktycznie każdy zainteresowany, ponieważ firma zadbała o ciekawe oferty instalacji dla różnego rodzaju klientów. Więc każdy zainteresowany pozyskiwaniem taniej i ekologicznej energii, znajdzie coś dla siebie.

Fotowoltaika od Alians OZE dla gospodarstw domowych

Większość instalacji wykonywanych przez Alians OZE stanowią właśnie te dla gospodarstw domowych. Dzięki instalacji fotowoltaicznej, mogą one zaoszczędzić nawet 90% na rachunkach za prąd!

Alians OZE – fotowoltaika dla przedsiębiorstw

Przedsiębiorstwo podchodzi bardzo profesjonalnie do każdego zlecenia oraz terminowo wykonuje swoje zobowiązania. Między innymi dlatego wielu partnerów biznesowych zaufało Alians OZE.

Fotowoltaika dla rolnika od Alians OZE

Alians OZE to nie tylko klienci indywidualni i biznesowi. Oferta jest również skierowana do gospodarstw rolnych, dzięki zamontowanej fotowoltaice, mogą one nie tylko oszczędzać na rachunkach, ale także bardziej dbać o środowisko.

Cena instalacji fotowoltaicznej Alians OZE

Ceny instalacji fotowoltaicznych są uzależnione od różnych czynników, są to między innymi:

 • Wielkość instalacji – im większa tym jest drożej, jednak w przeliczeniu na koszt 1 kW, większa instalacja jest bardziej opłacalna.
 • Rodzaj zastosowanych podzespołów – panele fotowoltaiczne, inwerter, kable czy system montażowy: im lepsza jakość i wydajność urządzeń, tym są one droższe.
 • Skomplikowanie projektu – montaż to 20 – 30% kosztów całej instalacji. Jeśli jest on wykonywany na dachu o skomplikowanej budowie lub z problematycznym pokryciem, cena może wzrosnąć.
 • Miejsce montażu – na dachu będzie taniej niż na gruncie. Na gruncie panele potrzebują bardziej rozbudowanego stelażu i robót ziemnych, przez co cena wzrasta.

Ceny instalacji fotowoltaicznych w Alians OZE wynikają nie tylko z wyżej wymienionych czynników, wpływ mają na to także indywidualne uwarunkowania poszczególnych klientów. Koszt instalacji nie powinien być jednak bardzo obciążający dla naszego budżetu, dzięki wygodnym formom finansowania, m.in. leasing.

Alians OZE jest jedną z nielicznych, które na swojej stronie udostępnia kalkulator fotowoltaiki, dzięki któremu łatwo możemy obliczyć ile mniej więcej wyniesie instalacja. Dla przykładu fotowoltaika o mocy:

 • 3,7 kW – to koszt około 20.165 zł brutto,
 • 6,29 kW – będzie kosztować około 30.192 zł brutto,
 • 8,51 kW – to wydatek wynoszący ok. 40.484 zł brutto.

Należy jednak pamiętać, że koszty te można częściowo pokryć dofinansowaniem do fotowoltaiki. Dla przykładu, 1 lipca 2021 roku wystartowała 3 edycja programu Mój Prąd, jednak w tym przypadku trzeba się spieszyć, ponieważ jest mnóstwo zainteresowanych. Co warto wspomnieć, Alians jest oficjalnym partnerem NFOŚiGW dla programu “Mój prąd”. Firmy mogą skorzystać z dofinansowania Energia Plus, a rolnicy z Agroenergia. Dodatkowo fotowoltaikę można odliczyć od podatku.

Fotowoltaika Alians OZE – wady i zalety

Fotowoltaika sama w sobie ma wiele zalet, ekonomicznych i ekologicznych, a dla firm czy gospodarstw rolnych również wizerunkowych. Jakie zalety ma fotowoltaika w Alians OZE?

 • Gwarancja startu pracy w przeciągu 10 dni od wpłacenia zaliczki – dla ludzi którzy nie lubią czekać, jest to bardzo duży plus!
 • Doświadczenie – jak już wspomniałem, firma prężnie się rozwija, pozyskując nowych klientów. Z każdym, rośnie doświadczenie i wprawa pracowników, która w Alians OZE jest już nie mała.
 • Wygodne formy finansowania.
 • Alians jest partnerem programu Mój Prąd, co ułatwia formalności.
 • Dostęp usług dopełniających jak mycie paneli fotowoltaicznych.

Ciężko się o cokolwiek przyczepić w przypadku Alians OZE, jeśli już miałbym coś wyznaczyć, to sporadyczne opóźnienia w realizacji oraz stawki – niekiedy u konkurencji można znaleźć ciut niższe oferty.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*