Fotowoltaika T&T Proenergy – opinie i warunki

fotowoltaika t&t proenergy opinie i warunki

Oferta fotowoltaiki w T&T Proenergy

Fotowoltaika z T&T Proenergy to kompleksowe rozwiązanie zawierające wszystkie prace związane z realizacją instalacji fotowoltaicznej. Firma wykonuje nie tylko mikroinstalacje fotowoltaiczne, ale również instalacje przekraczające 50 kWp, farmy fotowoltaiczne oraz zajmuje dzierżawą gruntów pod farmy fotowoltaiczne. Wszystko to znajdziemy pod zwrotem fotowoltaika T&T Proenergy.

Jak wcześniej wspominałem, firma zajmuje się instalacjami kompleksowo, to oznacza że w ramach usługi wykona:

 • audyt techniczny i analizę zapotrzebowania na energię,
 • projekt instalacji i zebranie wszelkich pozwoleń (przydatne zwłaszcza w przypadku większych instalacji słonecznych),
 • dostarczenie podzespołów oraz ich montaż w ustalonym wcześniej terminie,
 • monitorowanie instalacji fotowoltaicznej po jej uruchomieniu.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które zresztą stosuje bardzo wiele firm na rynku. Dzięki temu nie musimy martwić się o żadne skomplikowane formalności, dobór urządzeń czy inne sprawy, w których wyręczą nas specjaliści.

Nie tylko wykonanie i kompleksowość się liczy, ważna jest także jakość podzespołów, z których korzysta T&T Proenergy! I tutaj w przypadku paneli fotowoltaicznych mamy kilku producentów z różnych klas cenowych:

 • Trina Solar – jeden z największych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie. Na swoje produkty oferuje 10 lat gwarancji i 25 lat gwarancji na uzysk mocy większy niż 80%.
 • Bauer – podobnie jak wyżej, otrzymujemy 25 lat gwarancji na uzysk mocy powyżej 80%, jednak gwarancja na produkt jest dwa razy wyższa i wynosi 20 lat! Warto również dodać, że Bauer panele fotowoltaiczne dostarcza na rynek już od 15 lat!
 • Vikram Solar – tutaj gwarancja produktowa wynosi 12 lat, a na spadek mocy 27 lat. Vikram Solar jest indyjskim producentem, który podobnie jak Bauer jest na rynku od 15 lat.

Patrząc na producentów oraz oferowane gwarancje, możemy być spokojni jeśli chodzi o panele słoneczne. Następnie w kolejności znajduje się falownik, czy też inaczej nazwany – inwerter. W tym wypadku T&T Proenergy postawiło przede wszystkim na Chińską markę SAJ, jest ona bardzo chętnie wybierana do różnych instalacji fotowoltaicznych, a jej produkty otrzymały wiele wyróżnień.

Jeśli chodzi o system montażowy, firma stawia na Polskiego producenta Energy5 oraz Oberhauser, niemiecką markę zajmująca się wykonywaniem mocowań i stelaży do fotowoltaiki.

Inne usługi T&T Proenergy

Ciekawym punktem w ofercie T&T Proenergy są stacje ładowania aut elektrycznych. Oferta ta skierowana jest do szerokiego grona klientów, zarówno indywidualnych jak i biznesowych. Ze strony T&T Proenergy, zostajemy przekierowani na stronę firmy Automocpolska i to ona oferuje omawiane właśnie stacje ładowania.

Jeśli macie wątpliwości co do działania instalacji wykonanych przez T&T Proenergy, na ich stronie można znaleźć dostęp do monitorowania dwóch wykonanych przez firmę instalacji fotowoltaicznych. Fajnie pokazuje to, że instalacje działają i mogą przynieść realne korzyści.

Kto może skorzystać z oferty T&T Proenergy?

Oferta T&T Proenergy jest skierowana praktycznie do każdego zainteresowanego, a firma posiada duże doświadczenie we wdrażaniu instalacji dla różnego rodzaju klientów.

Fotowoltaika od T&T Proenergy dla gospodarstw domowych

Mikroinstalacje fotowoltaiczne dla domu to największa część wszystkich tworzonych instalacji, ogólnie i w T&T Proenergy. Osoba decydująca się podjąć współpracę z T&T Proenergy otrzyma wszystkie wymienione wcześniej usługi.

T&T Proenergy – fotowoltaika dla przedsiębiorstw

Fotowoltaika dla firm to także pole, w którym T&T Proenergy nabrało doświadczenia, dzięki montażowi farm fotowoltaicznych jak i instalacji prosumenckich dla przedsiębiorstw.

Fotowoltaika dla rolnika od T&T Proenergy

Przy fotowoltaice dla rolnika, korzyść z niej jest jeszcze większa. Nie dość, że możemy zaoszczędzić pieniądze, to realnie poprawiamy stan środowiska, który na roli jest bardzo ważny. Rolnicy posiadający nieużytki rolne, mogą także zainteresować się ofertą wydzierżawienia przez T&T Proenergy działki i w ten sposób otrzymywać dodatkowe środki.

Każdy znajdzie coś dla siebie – powiedzenie pasujące idealnie do oferty fotowoltaicznej T&T Proenergy.

Cena instalacji fotowoltaicznej T&T Proenergy

Koszty instalacji fotowoltaicznych są niestety nie często podawane na stronach instalatorów, czasem zdarzy się, że można jest na niej jakiś kalkulator do oszacowania ceny lub nawet podane przybliżone ceny zestawów, jednak T&T Proenergy tego nie zrobiło.

Udało mi się jednak znaleźć informacje na temat promocyjnych stawek T&T Proenergyi tak za 5,78 kWp zapłacimy około 25.000 zł, 7,37 kWp około 29.800 zł, a za 8,68 kWp około 34.900zł. Po przeliczeniu kosztów na 1 kWp zapłacimy odpowiednio – 4.300 zł, 4.050 zł i 4020 zł, a więc cena w T&T Proenergy znajduje się przy dolnej granicy za 1 kWp. Przypominam, że cena ta wynosi o 6.000 zł do 4.000 zł, więc koszt fotowoltaiki w T&T Proenergy jest całkiem przyzwoity.

W tym punkcie zaznaczę też, że w T&T Proenergy nie ma dedykowanych form finansowania fotowoltaiki, co wielu osobom może się nie podobać.

Obniżenie kosztów fotowoltaiki w T&T Proenergy

W przypadku inwestycji w OZE, takim jak właśnie fotowoltaika, można skorzystać z wielu programów dofinansowań. Jest to między innymi Mój Prąd, którego 3 edycja wystartowała 1 lipca, Czyste Powietrze, Energia Plus dostępna dla przedsiębiorców czy Agroenergia, z której skorzystać mogą rolnicy. Fotowoltaikę można również odliczyć od podatku, co dodatkowo zmniejszy koszty inwestycji.

Fotowoltaika T&T Proenergy – wady i zalety

T&T Proenergy to firma wyróżniająca się na tle konkurencji stosowaniem podzespołów marek rzadziej spotykanych w Polsce, a które są atrakcyjne cenowo i wydajnościowo, przejrzystością oferty czy podaniem danych pracującej instalacji fotowoltaicznej. Jakie zalety ma T&T Proenergy?

Zalety fotowoltaiki T&T Proenergy:

 • wieloletnie doświadczenie,
 • partnerstwo z Energa Obrót S.A.,
 • duża oferta urządzeń,
 • 5 letnia gwarancja montażowa,
 • monitoring fotowoltaiki 24/7,
 • szybki serwis,
 • przejrzystość oferty.

Firma posiada wiele zalet, ale znajdzie się też parę uwag co do T&T Proenergy.

Wady fotowoltaiki T&T Proenergy:

 • brak dedykowanych form finansowania,
 • brak podanych kosztów instalacji fotowoltaicznych.

Fotowoltaika z T&T Proenergy to dobre rozwiązanie, dzięki któremu mamy pewność, że nasz system będzie dobrze pracował przez wiele lat. Jeśli macie jakieś zastrzeżenia co do tej firmy możecie skorzystać z mojego rankingu firm fotowoltaicznych, w którym podałem ponad 20 innych firm wartych uwagi.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*