Fotowoltaika House Solutions – opinie i warunki

Fotowoltaika jest bardzo popularna w aktualnych czasach. Do zainwestowania w energię odnawialną zachęcają, albo wręcz zmuszają rosnące ceny prądu związane m.in. z nowymi opłatami, takimi jak np. opłata mocowa. Nie ma się więc co dziwić, że na rynku jest wiele firm zajmujących się profesjonalnym montażem instalacji fotowoltaicznych. Jedną z takich firm zajmujących się fotowoltaiką jest House Solutions. Przedsiębiorstwo to wykonało instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy ponad 7 MWp!

Oferta fotowoltaiki w House Solutions

House Solutions działa na rynku OZE już ponad 4 lata. Przez ten czas udało im się wykonać ponad 1.500 instalacji fotowoltaicznych, które zredukowały emisję dwutlenku węgla do atmosfery o ponad 10.000 ton!

Usługa wdrożenia fotowoltaiki poprzez House Solutions jest kompleksowa, to znaczy, że każdy etap prac, od projektu do uruchomienia instalacji, wykona właśnie House Solutions. Instalacje są dobierane indywidualnie pod klienta, tak aby spełniały zapotrzebowanie energetyczne i były optymalne pod względem kosztów.

Jeżeli chodzi o sam montaż, to też nie ma się o co martwić. House Solutions to firma składająca z wielu doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, którzy zadbają o najwyższą jakość wykonania instalacji fotowoltaicznej. Biorąc pod uwagę jakość paneli fotowoltaicznych wykorzystywanych przez firmę (pochodzących od producentów takich jak Sunpower, Trina Solar, LONGi Solar czy LG Solar), możemy być pewni, że system posłuży nam wiele lat. Kolejny ważny element, czyli inwerter także pochodzi od uznanych producentów: Fronius, SolarEdge, SMA czy Huawei. Są to marki zapewniające wysoką wydajność i trwałość.

Współpraca z House Solutions jest bardzo przejrzysta, a w jej ramach otrzymujemy:

 • darmową wycenę,
 • indywidualny projekt instalacji,
 • instalację systemu fotowoltaicznego wykonaną w terminie, przez doświadczony zespół monterski,
 • pełną dokumentację,
 • monitoring instalacji i opiekę posprzedażową,
 • rękojmie montażową do 10 lat,
 • zgłoszenie instalacji do operatora sieci dystrybucyjnej.

Kolejnymi atutami jest pomoc w uzyskaniu dofinansowań na fotowoltaikę takich jak:

Inne usługi House Solutions

Firma House Solutions nie tylko fotowoltaiką stoi! W ofercie znajdziemy także inne rozwiązania, które mogą świetnie współgrać z energia słoneczną. Chodzi tu przede wszystkim o pompę ciepła, która ze wspomnianą fotowoltaiką, ogrzewała by dom czy wodę praktycznie bez żadnych kosztów! W ofercie znajdziemy także systemy chłodzenia, czyli klimatyzację, również współgrającą z fotowoltaiką.

Kto może skorzystać z oferty House Solutions?

Oferta firmy skierowana jest praktycznie do każdego rodzaju klienta, choć niestety obszar działania House Solutions obejmuje tylko województwa: Świętokrzyskie, Opolskie, Śląskie, Małopolskie, Lubelskie i Podkarpackie.

Ci klienci, którzy załapią się na usługi mogą jednak liczyć nie tylko na profesjonalne podejście firmy, ale także na bardzo wygodne finansowanie:

 • Kredyt na fotowoltaikę – udzielany na maksymalnie 10 lat z gwarancją stałej raty przez Credit Agricole. Jest to oczywiście oferta dla osób fizycznych.
 • Dla przedsiębiorstw jest oferta leasingu na fotowoltaikę – formalności są ograniczone tutaj do minimum. Wymagane są dokumenty ewidencyjne oraz finansowe firmy, aby móc uruchomić leasing.

Są to więc bardzo dobre sposoby na pozyskanie fotowoltaiki, bez angażowania dużej ilości własnych środków. Oprócz wygodnego finansowania firma pomaga uzyskać dofinansowania z różnych źródeł, o czym wcześniej już wspominałem 🙂

Fotowoltaika od House Solutions dla gospodarstw domowych

Klienci indywidualni powinni być bardzo zadowoleni z usług firmy, bo zyskują dobry sprzęt, wsparcie doświadczonych pracowników, gotowych udzielić wszelkich porad odnośnie instalacji fotowoltaicznej, wygodne finansowanie oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Nie powinno dziwić takie podejście, ponieważ mikroinstalacje stanowią ponad 70% wszystkich instalacji w Polsce.

House Solutions – fotowoltaika dla przedsiębiorstw

Fotowoltaika dla firm pozwala znacznie obniżyć rachunki za prąd i zmniejszyć w ten sposób koszty prowadzenia działalności. Dodatkowo firmy stosujące rozwiązania OZE, zyskują wizerunkowo, co jest dodatkowym atutem. House Solutions ułatwia firmom wdrożenie instalacji PV, właśnie poprzez finansowanie leasingiem i uproszczenie formalności związanych z jego pozyskaniem.

Fotowoltaika dla rolnika od House Solutions

Gospodarstwa rolne to często duże przedsiębiorstwa, które mają ogromne ilości hektarów ziemi do uprawy lub hodują wiele zwierząt, ale też takie gdzie nie jest to aż tak rozbudowane, a życie w nich toczy się ciut wolniej 🙂 W obu przypadkach, fotowoltaika dla rolnika z House Solutions obniży koszty prowadzenia działalności gospodarczej oraz sprawi, że gospodarstwo będzie bardziej ekologiczne.

Cena instalacji fotowoltaicznej House Solutions

Niestety jak w wielu przypadkach innych firm, House Solutions nie podaje na swojej stronie przybliżonych kosztów instalacji, ani żadnego kalkulatora kosztów. Moim zdaniem brak tego narzędzie jest zawsze na minus, choć w jakiś sposób można to uzasadnić.

Koszty instalacji fotowoltaicznej zależą bowiem od różnych czynników: typu i marki podzespołów, od tego gdzie jest instalowana fotowoltaika (na dachu, na gruncie albo na trackerach), czy od stopnia skomplikowania projektu (np. gdy dach jest wielospadowy, z kominem itp.). Dodatkowo House Solutions i wiele innych firm indywidualnie przygotowują projekty i dobierają podzespoły do każdego klienta. Choć przy wykonaniu ponad 1.500 instalacji, myślę, że mogliby podać średni koszt instalacji fotowoltaicznej o mocy 5 kW i innych popularnych w Polsce wielkości instalacji.

Jedynie w mediach społecznościowych można znaleźć nieco informacji na temat kosztów fotowoltaiki w House Solutions i tak dla przykładu instalacja o mocy 5,2 kW kosztuje około 23.000 zł, co w przeliczeniu na 1 kW daje 4.430 zł. Co prawda można znaleźć tańsze oferty, jednak House Solutions mieści się w przedziale 4.000 – 6.000 zł, a to póki co jest standardem.

Jak przebiega proces instalacji?

Procedury są akurat bardzo proste jeśli jesteśmy zdecydowani na House Solution. Ale po kolei:

 • Kontakt – można to zrobić przez telefon podany na stronie firmy, mailem lub formularzem kontaktowym.
 • Konsultacja – kolejny krok, w którym otrzymujemy wstępną ofertę.
 • Projekt i podpisanie umowy – jak podpiszemy umowę to wszystko już idzie sprawnie 🙂 Umawiamy się na termin i czekamy.
 • Dostarczenie materiałów i montaż – tutaj możemy jedynie popatrzeć jak idą prace.
 • Oddanie instalacji i zgłoszenie do operatora – tak jak pisałem wcześniej, formalnościami zajmuje się House Solutions, a my nie musimy się martwić czy aby na pewno mamy wszystkie dokumenty.

I to tyle, możemy cieszyć się gotową sprawną instalacją fotowoltaiczną. Na dobrą sprawę, największym problemem jest wybranie wykonawcy, więc aby nieco to ułatwić przygotowałem ranking firm fotowoltaicznych. Mam nadzieję, że w nim każdy znajdzie odpowiadającą mu firmę.

Fotowoltaika House Solutions – wady i zalety

House Solutions jest bardzo dobrym wykonawcą instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła i klimatyzacji, o czym powinien świadczyć fakt, że opinie o tej firmie są w znacznej większości pozytywne. Firma stawia na profesjonalizm i odpowiednie podejście do klienta, co po prostu czuć. Na koniec kilka zalet podsumowujących House Solutions oraz dwie małe wady.

Zalety House Solutions:

 • indywidualne podejście,
 • wygodne formy finansowania,
 • realizacja “pod klucz” instalacji,
 • doświadczeni pracownicy,
 • długa gwarancja,
 • stosowanie świetnych urządzeń.

Wady House Solutions:

 • brak cennika na stronie z przybliżonymi kosztami oraz narzędzia do ich oszacowania,
 • obszar działania ograniczony do kilku województw.

Firma rzetelnie podchodzi do swoich zobowiązań, co dobrze obrazują opinie i recenzje o niej. Świetne podejście i dość dobre ceny, gwarantują, że nie zawiedziecie się na wyborze House Solutions.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie widoczny.

*